Dělal závodního inženýra Massovi. Kdo je nový šéf Aston Martinu Mike Krack?

Mike Krack je novým šéfem týmu Aston Martin. Jméno lucemburského inženýra a manažera není pro svět F1 až tak úplně neznámé. V roce 1998 začal u BMW pracovat jako testovací inženýr. V roce 2001 si jej vybral Sauber a pracoval také jako závodní inženýr Felipeho Massy do doby, než Brazilec přešel v roce 2006 do Ferrari.

Štítky: Aston Martin Mike Krack Zveřejněno 14. 01 2022 — Tomáš Richtr

Mike Krack se v Sauberu stal šéfinženýrem, a to i v době, kdy byl tým znám jako BMW-Sauber. Ostatně tam se poprvé potkal se Sebastianem Vettelem. Když Robert Kubica měl šanci bojovat o titul v roce 2008, BMW se rozhodlo upřednostit následující sezonu.

Nejnovějším plakátem od Automobilist je kolekce Aston Martin

To už Mike Krack stáj opustil a šel působit do formule 3. Ale do BMW se v roli šéfinženýra vrátil, konkrétně v seriálu německých cestovních vozů DTM. V programu BMW Motorsport Mike Krack dohlížel na řadu projektů, jako byly například formule E, IMSA nebo GT. V roce 2013 byl také u projektu Porsche 919 Hybrid.

Pro Aston Martin si jej vyhlídli majitel Lawrence Stroll a Martin Whitmarsh, který se loni v říjnu stal CEO Aston Martin Performance Technologies. Jim se bude Mike Krack zodpovídat.

Aston Martin ve velkém nabírá lidi, chce se stát „gigantem F1“