Dějiště Velké ceny Číny se pomalu probouzí do života
V Číně se objevilo pověstné světlo na konci tunelu. Mezinárodní okruh v Šanghaji, kde se konají také velké ceny formule 1, tento týden otevřelo provoz pro privátní korporátní události. Oficiální mistrovské závody by se v Šanghaji a na dalších čínských lokalitách mohly začít konat v období od června do srpna.
Čína je zemí původu současné globální pandemie, o které zatím neexistují transparentní statistiky o závažnosti průběhu nemoci ve vztahu k demografickému rozložení obyvatelstva. Velká cena Číny byla jako první odložena na neurčito už v únoru letošního roku. Ta byla původně v plánu na příští týden.
Čína se postupně vrací k životu, ačkoli ne v takovém rozsahu jako před propuknutím pandemie, zejména s ohledem na společenské události a turistické destinace.
Během tohoto týdne ale automobilka Porsche pořádala privátní korporátní událost na okruhu F1 v Šanghaji, byť za přísných organizačních opatření a bez veřejnosti.
Šanghaj ale cílí na čínský šampionát vozů GT, který by se mohl konat 26. června. K životu se probouzí také jiný čínský okruh v Ču-chaji. Zhuhai International Circuit. Významnou chystanou událostí je Super Racing Festival v polovině června.
Zrušen byl také čínský závod formule E na ostrově Chaj-nan, naplánovaný na 21. března. Nyní se pořadatelé snaží uspořádat jej v srpnu letošního roku. Byť je spousta otázek stále nezodpovězených a jedná se spíš o úvahu. Ostatně počasí v Číně bude také hrát svou roli, byť ne tak dramatickou, jak by se mohlo zdát. Roční měsíční teploty v Šanghaji jsou v říjnu celkem přívětivé (17-23°C), v listopadu pořád použitelné (11-17°C), v prosinci už by to ale bylo horší (5-11°C), stejně jako v lednu (4-10°C).
Samozřejmě, pozitivní zprávy z Číny, která se zvedá z nejhoršího, jsou jedna věc. Možnost pro týmy F1 se do Číny vypravit, když se pandemie v Evropě a Británii teprve chystá kulminovat, je věc druhá. Nejčerstvější zprávy z Číny ale dávají alespoň tušit časové možnosti, jak by se mohl svět motorsportu začít probouzet k životu.
Diskuse k článku