Deficit Hondy je neskutečný, Toro Rosso by se mělo obávat

Přestože Fernando Alonso hodnotí víkend v Brazílii jako pozitivní, i nadále je nesmírně kritický vůči pohonné jednotce od Hondy. A varuje Toro Rosso, které s tímto agregátem příští rok bude závodit.

1 Štítky: Fernando Alonso GP Brazílie Zveřejněno 13. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Alonso strávil podstatnou část závodu za Felipem Massou, jehož williams nebyl schopný předjet, přestože v zatáčkách měl vyšší rychlost. Na rovinkách však mclaren poháněný Hondou ztrácel podle Španěla až padesát kilometrů v hodině.

„Nedostatek rychlosti byl prostě neskutečný. Stejně jako v Mexiku,“ posteskl si Alonso. „Byl jsem několikrát velmi, velmi blízko Felipemu na výjezdu z poslední zatáčky, ale i když jsem měl DRS, ujížděl mi. Takový nedostatek výkonu by měl u Toro Rosso způsobovat celkem obavy pro příští rok.

Je škoda, že máme tak velký výkonností deficit a že se vším výkonem z baterií i DRS nám na rovince všichni ujedou. V sobotu byla ztráta podle mého tak 25 kilometrů v hodině. V závodě, když někdo použil DRS, to bylo tak čtyřicet nebo padesát kilometrů. Takže je celkem neuvěřitelné, že jsme dokončili před některými vozy. Nedostatek rychlosti byl alarmující,“ vykládal Alonso.

„Zbývá už jen Abú Dhabi a další komplikovaný rok skončí. Snad to bude poslední závod, kde budeme muset závodit za podobných podmínek,“ narážel Španěl na přechod McLarenu k pohonným jednotkám Renault od sezony 2018. Jaká má od tohoto kroku očekávání? „Uvidíme. Renault je nejlepším motorářem za posledních patnáct nebo dvacet let z hlediska výher v šampionátu, takže si myslíme, že se nemusíme bát.“

Diskuse k článku

Napsat komentář