Ricciardo smutní: Data z auta ukazují, že Norris dělá něco, co já nedokážu

Daniel Ricciardo se v Monaku trápil celý víkend, přestože se očekávalo, že právě zde bude bojovat o stupně vítězů. To se nestalo, naopak jeho kolega od McLarenu získal třetí příčku.

Štítky: Daniel Ricciardo Lando Norris McLaren Zveřejněno 24. 05 2021 — Jiří Košta

Australan vysvětlil, že v telemetrických datech Landa Norrise vidí určité věci, které sám nedokáže replikovat. Ricciardo byl během Velké ceny Monaka navíc předjetý o kolo Norrisem, přičemž britský jezdec dokončil na třetím místě.

„Po víkendu, jako je tento, jsem si jist, že provedou náležitou péči a vše zkontrolují. Samozřejmě se na to budu stále dívat a snad uvidím, co můžu udělat lépe. Ale v datech jsou rozdíly. Vidím, proč je Lando v zatáčkách rychlejší. I když to vidím, tak ale nejsem přesvědčen, že jsem toho schopen. Takže uvidíme. Možná si stále trochu zvykám na auto, ale jsem si jistý, že všechno také (inženýři) zkontrolují.

Na otázku, co myslel rozdíly v datech, Ricciardo vysvětlil, že jde o věci, jako je schopnost brzdit později, nebo neschopnost dosáhnout stejného způsobu najíždění do zatáček.

Možná brzdit jinak nebo zatáčet jinak, uvidíme. Pochopitelně na tom musím pracovat, ale cítím, že tento víkend jsem byl strašně pozadu, proto potřebuji pár dní vypnout. Je to něco jako paralýza, místo analýzy, a já jsem se už v takovém stavu jednou ocitl, proto bych to nechtěl znovu zažít,” říká Ricciardo.

Huawei se po mobilních telefonech zaměřuje na automobilový průmysl, představuje SF5