Daniil Kvjat už oficiálně není členem Red Bullu

Desáté místo Daniila Kvjata z Grand Prix USA 2017 bylo jeho derniérou ve formuli 1. Tedy alespoň, co se týmů Red Bullu týče. Rus je oficiálně nyní vyvázán ze smluvních podmínek s oběma týmy nápojového giganta.

Štítky: Daniil Kvjat Red Bull Zveřejněno 28. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

„Už nadále není součástí Red Bullu ani Toro Rosso a může si dělat, co se mu zlíbí.“ Tímto tvrzením sdělil šéf Toro Rosso Franz Tost světu, že Daniil Kvjat se do formule 1 v barvách těchto stájí už nevrátí. Kvjatovi tak moc možností nezbývá – zamířit by mohl třeba do Williamsu, jenže ten už vede pokročilá jednání s jinými jezdci. Šéf stáje také potvrdil, že současná jezdecká dvojice Gasly – Hartley  zřejmě ve stáji setrvá.

„Oba jsou jezdci Red Bullu a jsou vysoce kvalifikovaní. Chceme si je nechat po zbytek sezony a je vysoká pravděpodobnost, že budou našimi jezdci i v sezoně 2018.“ Těžit ze situace tak bude hlavně Hartley, který byl původně pouze náhradou na jeden závod. Při svém debutu ale překvapil. „Je velmi konkurenceschopný. Jsem opravdu rád, že je zpátky, a to vám povím: když mu dáme konkurenceschopné auto, bude úspěšný. Doufám, že příští rok se to sejde a on s námi bude schopen bojovat o vítězství,“ dodává Tost.

Jak Hartley, tak Gasly by navíc do budoucna mohli být zajímaví i pro „áčko“ Red Bullu, jak prozradil Christian Horner. „Brendonův příběh je fantastický v tom, že začínal v juniorském programu Red Bullu. Skončil, ale nedošlo na žádné stížnosti. Poděkoval Red Bullu za příležitost. Neměl kde závodit, tak jezdil s čímkoliv. Prokázal vášeň a oddanost, když dělal to, v čem si věřil.

Obnovil svoje partnerství s Red Bullem, když se stal jezdcem Porsche a světovým šampionem. Je to svědectví jeho odhodlání, houževnatosti, dovednosti a talentu, že byl vybrán týmem Toro Rosso, aby se zúčastnil závodů,“ dodává Horner.

Jako zní to šíleně, ale nezbláznili jsme se, čísla hovoří jasně. 📝 Ale to si budete muset kliknout na článek, abyste pochopili, o co tu jde. 🖱😜

Zveřejnil(a) GPF1cz dne 24. říjen 2017

Diskuse k článku

Napsat komentář