Daniel Ricciardo: Fanoušci na Monze jsou skoro šílení

V Monze je vždy skvělá atmosféra, jedině tady se vám může stát, že budete projíždět mezi světlicemi.

Štítky: Daniel Ricciardo Zveřejněno 31. 08 2015 — Jindřich Kleinbauer

Daniel Ricciardo doporučoval sledování minulé GP ve Spa všem opravdovým fanouškům závodění. A co si myslí o okruhu v Monze?

„Sledování závodu v Monze mohu doporučit všem opravdovým fanouškům závodění,“ řekl s typickým úsměvem.

„V Monze je vždy vyjímečná atmosféra. Je to jediný závod, kde se vám může stát, že budete projíždět mezi světlicemi. To se nám totiž stalo vloni při warm-upu. V Lesmo II jsme projížděli velkým oblakem rudého dýmu. To jinde nezažijete. Ale mně se to líbí. Italští fandové jsou zapálení, někdo by mohl říct – šílení, ale dokáží vytvořit na okruhu jedinečnou atmosféru. Už představování jezdců je unikátní. Fanoušci mají svlečená trička a všichni křičí „Forza Ferrari“, směje se Daniel.

Po Spa a před Singapurem je Monza závodem, který není tak fyzicky náročný.

Daniel souhlasí. „V Monze je dost dlouhých rovinek, na kterých si můžete trochu vydechnout. Ale zároveň musíte být pořád soustředění. Na okruhu je hodně míst, kde musíte tvrdě brzdit po nájezdu z vysokých rychlostí. Nesmíte probrzdit, ani začít brzdit příliš brzo. To by vás stálo spoustu času. Najít perfektní brzdné body je v Monze klíčovým faktorem. Zvláště od té doby, kdy byly v šikanách zvýšeny obrubníky. Perfektním příkladem je hned první šikana po startu. Do ní se řítíte nejvyšší rychlostí na okruzích v seriálu F1, šikana je hodně utažená, nemáte skoro žádný přítlak, auto se začne smýkat do stran. Hodně náročné místo na brzdění.“

A jak prožil Daniel Ricciardo volný víkend před GP v Monze?

„Užil jsem si jízdu do Monzy. Je to jen dvě a půl hodiny od Monaka. Pak jsem odpočíval ve svém karavanu. Ale postavil jsem ho ve městě. V Monze totiž mají nejlepší pizzu na světě. Neřeknu vám raději kde přesně. Mohla by totiž dojít,“ dodal s úsměvem Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář