Další tým ztrácí se Sainzem trpělivost

Carlos Sainz stále nemá jasno o své budoucnosti, což se nelíbí Williamsu, který již počítal s podpisem španělského závodníka.

Štítky: Carlos Sainz Williams Zveřejněno 1. 07 2024 — Dominik Kovář

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Může Carlos Sainz tak dlouho přebírat, až mu začnou týmy zavírat dveře přímo před nosem?

Carlos Sainz to nemá jednoduché. Z týmu, který je aspirantem na boje o pódia, vítězství a tituly se musí stěhovat do týmu, který má k této výkonnosti daleko. To se samozřejmě může změnit se změnou pravidel v roce 2026. Odhadnout, kdo ze středopolových týmů má největší šanci vyskočit mezi nejlepší, se nicméně rovná snaze trefit čísla ve sportce.

Dle našeho exkluzivního zdroje byl Sainz již v podstatě rozhodnutý. Během závodu ve Španělsku měl oznámit podpis dvouleté smlouvy s Williamsem. Papíry i Williams byli připraveni, ale Sainz na poslední chvíli hodil do podpisu smlouvy pomyslné vidle..

Nový tým ve hře

Není tajemstvím, že Sainz si vybírá z dvojice Sauber/Audi a Williams. Poslední týdny směřovaly k tomu, že Sainz si vybere tým z Grove, což namíchlo Audi, které o Sainze dlouhodobě usiluje. Nyní se do hry vložil třetí tým. S nabídkou pro Sainze přispěchalo Alpine, jehož zmrtvýchvstání po tragickém začátku sezóny pravděpodobně Sainze zaujalo.

U Alpine se navíc spekuluje o možnosti stát se zákaznickým týmem, což je vzhledem ke špatné výkonnosti motorů Renault spíše pozitivní zpráva. Svoji úlohu rozhodně hraje i nový poradce Alpine Flavio Briatore, který má jasný cíl – svými kroky a zkušenostmi vrátit stáj z Enstone na vrchol.

Williams je naštvaný

Ve Williamsu panuje pochopitelně nespokojenost. Pokud máte jezdce před podpisem a on na poslední chvíli couvne, není to nikdy příjemné. Williams zároveň možná trochu ztratil důvěru v Sainze. Opravdu je schopen se plně odevzdat projektu, který nebude vítězný ze dne na den?

Britský tým chce k Albonovi pilota, který má zkušenosti. Dříve se mluvilo o angažování Antonelliho nebo Lawsona, ale kvůli přechodům na nová pravidla a ambicím Williamsu je spíše potřeba pilot, který má dostatek zkušeností. Pokud by Sainz nevyšel, ve hře zůstává Bottas nebo Ocon.

V rukách zatím drží nejlepší karty stále Sainz. Pro Alpine, Sauber/Audi i Williams je stále volbou číslo jedna. Pokud ale bude své rozhodnutí odkládat déle, než je třeba, může se stát, že některý z týmů vezme situaci do svých rukou a podepíšou jiného volného jezdce na trhu.

Ocon a Bottas mlží

Zajímavá byla vyjádření jednotlivých pilotů o víkendu v Rakousku. “Je tu mnoho možností, ale neřeknu vám, co je priorita,” odpověděl Ocon na dotaz, zda je přestup do Haasu otázkou času. Bottas je pro změnu rozhodnutý, jen čeká, jak se vyjádří nejmenovaný tým. “Doufal jsem, že bude rozhodnuto na začátku tohoto týdne, ale termín se znovu posunul. Mám svou prioritu, kterou vám nemohu říct. Ale pro mě je celkem jasné, co chci.”