Další ředitel byl odejit z Alpinu

Alpine provedl další strukturální změny ve svém týmu Formule 1, když propustil ředitele provozu Roba Whitea, v rámci snahy zlepšit své klesající výsledky.

Štítky: Alpine Zveřejněno 1. 06 2024 — GPF1.cz

Rob White, dlouholetý člen týmu, přišel do Enstone v roce 2016, aby vedl provozní oddělení týmu. Předtím pracoval jako zástupce generálního ředitele pro pohonné jednotky Renault v Viry-Chatillon.

Dříve pracoval na projektu motoru pro F1 u firmy Cosworth, než v roce 2004 přestoupil k Renaultu, kde byl hlavním inženýrem během let, kdy byla firma vlastněna Fordem.

Odchod Whitea následuje po sérii dalších personálních změn v týmu Alpine, který se snaží překonat neuspokojivý start do sezóny 2024 – v prvních osmi závodech získal tým pouze dva body.

“V rámci širší restrukturalizace týmu můžeme potvrdit odchod Roba Whitea,” uvádí se v prohlášení týmu Alpine.

ČTI ONLINE MAGAZÍN KOLO NA KOLO

“Rob naposledy sloužil jako ředitel provozu v Enstone. Tým je vděčný za Robovy snahy během jeho dlouhé kariéry jak v Enstone, tak v Viry-Chatillon, kde vedl projekt vítězného motoru v šampionátu v letech 2005 a 2006. Přejeme mu vše nejlepší v jeho budoucích snahách.”

Hlavní šéf týmu Bruno Famin zavedl tříčlennou technickou vedoucí strukturu po odchodech technického ředitele Matta Harmana a hlavního aerodynamika Dirka de Beera – oba rezignovali, když šasi A524 na začátku sezóny vykazovalo nedostatečný výkon.

Tento krok následoval zprávy o tom, že vůz pro sezónu 2024 byl o 10 kg těžší, což tým řešil upravenou konstrukcí šasi k snížení hmotnosti.

Famin byl jmenován hlavním šéfem týmu dočasně minulý rok, když generální ředitel Renault Group Luca de Meo propustil Otmara Szafnauera a Alana Permane, protože tým nedokázal překlenout mezeru mezi dvěma rozdílnými polovinami pole.

Bývalý CEO Alpine Laurent Rossi byl také odvolán několik týdnů poté, co tým obvinil z “amatérismu”.

I když byl Alpine na začátku roku 2023 mezi pěti nejlepšími týmy, přes zimu jej předběhl Aston Martin – a růst McLarenu během sezóny srazil Alpine na osamocené šesté místo v poháru konstruktérů.

Famin zůstal v týmu jako hlavní šéf pro rok 2024 a dohlížel na třípilířovou technickou strukturu inspirovanou McLarenem – Joe Burnell se stal technickým ředitelem inženýrství, David Wheater technickým ředitelem aerodynamiky a Ciaron Pilbeam technickým ředitelem pro výkon.

Tým také podepsal Davida Sancheze jako výkonného technického ředitele poté, co Francouz opustil McLaren, kterému se tři techničtí vedoucí ve změněné struktuře zodpovídají.