Další piloti formule jedna míří na vytrvalostní závod do Daytony

Po oznámení Sergia Péreze, který v roli partnera podpoří mexický tým pro závod 24 hodin Daytona, potvrdil Chip Ganassi jezdeckou sestavu svého druhého vozu, která bude obsahovat Brendona Hartleyho, Alexandera Wurze, Andyho Priaulxe a Lance Strolla. Pro Wurze půjde o rozloučení se závodní kariérou, i když motorsportu zůstane nablízku. Kvarteto závodníků doplní vítěze minulého ročníku, Scotta…

5 Štítky: Alexander Wurz Daytona Zveřejněno 30. 12 2015 — Lukáš Štěrovský

Po oznámení Sergia Péreze, který v roli partnera podpoří mexický tým pro závod 24 hodin Daytona, potvrdil Chip Ganassi jezdeckou sestavu svého druhého vozu, která bude obsahovat Brendona Hartleyho, Alexandera Wurze, Andyho Priaulxe a Lance Strolla. Pro Wurze půjde o rozloučení se závodní kariérou, i když motorsportu zůstane nablízku.

Kvarteto závodníků doplní vítěze minulého ročníku, Scotta Dixona, Tonyho Kanaana, Kyla Larsona a Jamieho McMurrayho, v týmu se dvěma prototypy Ford. Pro automobilku se bude jednat o zkušební závod před sezónou, ve které se chce účastnit i jiných než amerických vytrvalostních závodů – včetně 24 hodin Le Mans.

Pro Priaulxe není daytonská dvacetičtyřhodinovka ničím neznámým, účastnil se už minulého ročníku s vozem BMW. Hartley za sebou má taktéž podobnou zkušenost s prototypem LMP1 Porsche.

Daytona ale bude novinkou pro expilota F1 Wurze. Rakušan před nějakým časem oznámil ukončení aktivní závodní kariéry, Daytonu bere pouze jako jednorázovou akci, které se chtěl už nějaký čas účastnit. S tímto specifickým závodem se ještě nesetkal ani jezdec F3 Lance Stroll, který je současně vývojovým pilotem Williamsu.

Přestože závod na Daytoně bude pro Alexandera Wurze posledním podnikem, do kterého nastoupí jako aktivní jezdec, čeká na tohoto Rakušana, který se po odchodu z formule jedna účastnil závodů sportovních vozů jakožto pilot Toyoty a taktéž je prezidentem GPDA, asociace jezdců, která má za cíl zlepšit bezpečnost motorsportu, zajímavá budoucnost.

Právě tímto směrem se totiž bude pravděpodobně dále ubírat kariéra jednačtyřicetiletého závodníka. Domnívá se tak například i David Coulthard, komentátor F1, jeden z nových moderátorů motoristického pořadu Top Gear a hlavně závodník, jenž ve formuli jedna soupeřil s Wurzem po několik let.

Wurz totiž jednal o pozici šéfa týmu Mantor po odchozivším Johnu Boothovi, ale k tomu nakonec nedojde. „Nemám žádné pochyby o tom, že jednoho dne se Alexander najde ve velké roli, která bude spadat do motorsportu. On je poctou pro náš sport,“ řekl Skot.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2012, Grand Prix of United States, Alexander Wurz (AUT) *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

O Wurzovi i přes konec závodní kariéry ještě prý hodně uslyšíme…

Diskuse k článku

Napsat komentář