Bottasovo trápení pokračuje. Potřebuje chvilku, aby se přes to přenesl

Valtteri Bottas se od konce letní pauzy s vozem Mercedesu trápí. Další díl této série napsala Grand Prix USA, kde Fin musel kvůli přílišnému opotřebení pneumatik stavět oproti původnímu plánu hned dvakrát u svých mechaniků. Výsledkem bylo až páté místo.

Štítky: GP USA Valtteri Bottas Zveřejněno 23. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Bottas byl původně, stejně jako Lewis Hamilton, na jednozastávkové strategii. Na rozdíl od Hamiltona, který jel poklidný závod, ale Fin musel v závěru bojovat s oběma ferrari i Verstappenem. Bottas v soubojích několikrát probrzdil, což ho dost možná stálo lepší příčku v cíli.

„Byl to těžký den. V prvních třech čtvrtinách vše fungovalo celkem dobře a tempo nebylo špatné,“ hodnotil Fin. „Nicméně jsem po všech soubojích s Kimim a Sebastianem ve druhém stintu nedokázal zajet strategii jedné zastávky v boxech. To pneumatiky trochu zničilo.

Od toho bodu už nebylo možné udržet se na strategii jedné zastávky. Zkusil jsem všechno, abych se ubránil, ale bohužel už bylo pozdě a musel jsem znova do boxů. Ze závodu jsem zklamaný. Budu potřebovat chvíli, abych se přes to přenesl,“ dodal pilot Mercedesu, který už ztratil matematickou šanci na titul.

Diskuse k článku

Napsat komentář