Další bývalý jezdec posílá Ricciarda do důchodu

K nelichotivým slovům na adresu Daniela Ricciarda, která při uplynulé VC Kanady vyslovil Jaques Villeneuve, se nyní přidal další z bývalých pilotů, trojnásobný vítěz závodu F1 Johnny Herbert.

Štítky: Daniel Ricciardo Johnny Herbert Zveřejněno 21. 06 2024 — Dominik Kovář

Pokud je ve světě bývalých pilotů F1 někdo, kdo se nebojí pustit pusu na špacír, je to rozhodně mistr světa z roku 1997 Jaques Villeneuve. Při uplynulé VC Kanady si rýpnul do dosavadních výkonů Daniela Ricciarda a jeho následných výmluv: “Čtyři nebo pět let slyším, že mu musejí postavit lepší auto. Chudák chlap! Když na to nemáš, jdi domů! Najde se někdo, kdo tě nahradí. V motorsportu to tak vždy fungovalo,” řekl Villeneuve na adresu Ricciarda.

Ten odpověděl nejlépe, jak mohl. V kvalifikaci skončil na pátém místě. V závodě si sice pohoršil, stále ale získal cenné body za osmé místo v cíli a porazil svého týmového kolegu. Když shrneme jeho názor na vyjádření Villeneuva, ví, že takový prostě je a nehodlá mu věnovat svou energii.

Herbert se Villeneuva zastal

K bývalému mistru světa se ale nyní přidal další z bývalých pilotů. Ten se slovy Villeneuva souhlasí. “Jaques Villeneuve má pravdu, Daniel Ricciardo je pilot sociálních sítí. Někteří lidé nemají rádi pravdu. Jaques to trefil přesně,” řekl Herbert, který následně v hodnocení Ricciarda zašel ještě trochu dál. “Je čas, aby pověsil helmu na hřebík. Mnoha lidem se to nemusí líbit, ale je to pravda. Musíte podávat výkony a jakmile je nemáte, je tu velký otazník.”

Problémem je podle Herberta fakt, že Ricciardo a možná i někteří jeho příznivci žijí minulostí. “Daniel to uměl, není pochyb o tom, že je šikovný. Fantasticky předjížděl, říkalo se mu Mr. Overtake. Od dob v McLarenu už jsme ale toto neviděli. A jen tak se to nezmění, takhle to nefunguje. Ty výkony tam nejsou.”

Pro Ricciarda je tu navíc další problém. Jeho týmový kolega předvádí nejlepší výkony své dosavadní kariéry. “Júki je jednou z hvězd tohoto roku. Má skvělé výsledky v monopostu, které nepatří k nejlepším na startovním roštu. ”

“Jako jezdec dojdete ve vaší kariéře do bodu, kdy musíte ustoupit a zeptat se sami sebe: ‘Mám na to, abych byl ještě konkurenceschopný?’. Z mé osobní zkušenosti vím, že existují i ​​jiné formy motorsportu. F1 není vše a není to konečná. Je tu Indycar, Le Mans, cestovní vozy, všechno možné,” dodal Herbert na adresu Ricciarda.

Se slovy Jaquese Villeneuve naložil Daniel Ricciardo v Kanadě nejlépe jak mohl. Možná je tohle cesta, která Ricciarda posune k lepším výkonům. Trefujte se do mě a já vám ukážu. Jak zareaguje na slova Herberta, se ukáže již tento víkend na okruhu v Barceloně.