Další Alonsův přešlap. Mohl jezdit pro Red Bull

Snad nikdo ve formuli 1 nenadělal víc špatných rozhodnutí, co se přestupů týče, než Fernando Alonso. S dalším takovým příběhem se nyní vytasil šéf Red Bullu.

Štítky: Christian Horner Fernando Alonso Red Bull Zveřejněno 11. 06 2023 — Lukáš Štěrovský

Španěl v letech 2005 a 2006 ukončil v Renaultu nadvládu Michaela Schumacher a Ferrari, a tak se z něj stalo horké zboží. V McLarenu se ale během roku 2007 nepohodl s Lewisem Hamiltonem, načež si vyjednal návrat zpět do – v té době už nekonkurenceschopného – Renaultu, odkud po dvou letech putoval do Ferrari. Všechno ale mohlo být jinak.

„Byli jsme si velmi blízcí,“ přiznal šéf Red Bullu Christian Horner. „Na konci roku 2008 jsem mu nabídl smlouvu na sezony 2009 a 2010, byl to dvouletý kontrakt. On ale chtěl pouze smlouvu na jeden rok. Mysleli jsme si, že je to kvůli tomu, že má pro rok 2009 dojednané místo u Ferrari, tam ale přestoupil až příští rok,“ vzpomíná Horner.

„V polovině roku 2009 mě oslovil s tím, že by se k týmu přece jen chtěl připojit příští rok, protože tušil, že budeme mít vítězné auto, nakonec ale skončil u Ferrari. Mluvili jsme spolu znovu v letech 2011 a 2012, ale nikdy to nebylo tak vážné jako to první jednání. Svoji příležitost propásl,“ ví dobře lodivod Red Bullu.

Alonso tak mohl být u týmu, který díky Sebastianu Vettelovi získal od roku 2010 čtyři mistrovské tituly v řadě. Svého rozhodnutí ale prý nelituje. „Za dvacet let ve formuli 1 jsem zažil jen čtyři frustrující roky v týmu McLarenu-Honda, který byl nekonkurenceschopný. Jinak jsem šestnáct let bojoval o stupně vítězů a výhry, což je unikátní…“