Cvrknul jsem si, přiznává Ricciardo po kontaktu s bariérou

Australan Daniel Ricciardo v Monaku znovu stanul na stupních vítězů. Nechybělo mnoho a v závodě by nepokračoval. Štěstí tentokrát stálo na jeho straně.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Monaka Red Bull Zveřejněno 28. 05 2017 — Josef Nekvinda

Opačnými pocity než po loňském závodě, byť stál tehdy o stupínek výše, hýřil v neděli odpoledne Daniel Ricciardo. V tom letošním dokázal podobně jako Vettel vydělat na zastávce v boxech. Po restartu závodu měl navíc i notnou dávku štěstí. V zatáčce Sainte Devote se musel bránit atakům Valtteriho Bottase, přičemž se však neubránil kontaktu s bariérou. Jeho auto náraz vydrželo bez úhony a australský závodník tak znovu mohl na pódiu rozdávat úsměvy.

„Ten moment jsem si neužil, myslím, že jsem si i cvrknul,“ popisoval s humorem Ricciardo. „Obvykle závodím ve starém spodním prádle, protože vím, že se takové věci mohou stát. Zeď jsem trefil hodně tvrdě a předpokládal jsem nějaké poničení auta, proto jsem byl rád, že vydrželo. Když dojde na safery car, pak s těmihle pneumatikami jedete jako na ledu. Byl jsem opravdu rád, že vidím šachovnicovou vlajku.“

Jak už bylo zmíněno, Ricciardo těžil z toho, že se skrze pozdější pit stop dostal před Bottase s Verstappenem, a to navíc s luxusním náskokem. To mu odemklo cestu k využití plného potenciálu a začal stahovat i Räikkönena před sebou.

„Nestává se tu často, abyste startovali z páté pozice a končili na pódiu. Byl to konec toho balíku a můj inženýr měl dobrý nápad s tím, co bych mohl se svým tempem udělat. Měl jsem na pár kol trať čistě pro sebe, čehož jsem využil, zajel na těchto pneumatikách dobré a konzistentní časy a připravil si tak pozici pro overcut. Jsem tedy spokojený. Byl to ovšem výkon, který jsme mohli předvést i včera,“ doplnil Ricciardo.

Nevyspalý Hamilton je se sedmým místem spokojený

Diskuse k článku

Napsat komentář