Čtyři vozy v jedné řadě? Vedení F1 možná změní startovní rošt

Pat Symonds, který nově pracuje pro vedení formule 1, přiznal, že diváci by se za nedlouho mohli dočkat změny formátu startovního roštu. Stane se tak ale až v momentě, kdy simulace potvrdí, že se jedná o pozitivní řešení.

2 Štítky: Pat Symonds Pravidla Zveřejněno 12. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Nedávný technický šéf Williamsu se připojil k týmu specialistů Rosse Brawna, aby pracoval na podobě F1 v budoucnosti. A některé změny přijdou podle Symondse už prý brzy. „Víme, že jedním z našich problémů je to, že vpředu na startu máme nejrychlejší auto. Ne jenom to, ale my oddělujeme rychlejší vozy od ostatních.

V minulosti to tak nebývalo. Byly časy, kdy vozy startovaly blíž sobě. V londýnské kanceláři máme fotku, myslím, že z Monzy, kde jsou v první řadě čtyři auta. Co by se stalo, kdybychom to udělali znova? Není to věc, kterou můžete snadno nasimulovat. Můžeme použít naši eSports skupinu a říct: ‚Kluci, potřebujeme změnit startovní rošt, udělejme dvacet závodů‘.

„Jeden nebo dva“ nové závody příští rok

Nemusí odjet 300 kilometrové závody. Zajímají nás pouze první tři kola. Pak uvidíme, co se stane. Budeme mít zajímavější první kola, nebo bude docházet k velkým kolizím v první zatáčce? Tím můžeme porozumět této problematice. Dá nám to důkazy předtím, než se rozhodneme,“ zamýšlí se Symonds.

Tato simulace bude prý důležitá, aby se neopakovaly takové problémy jako s novým kvalifikačním formátem v sezoně 2016, který byl nasazen bez nejmenšího výzkumu a nakonec vydržel pouhé dva závody.

Letos máme čekat výrazně odlišné televizní přenosy

Diskuse k článku

2 komentáře: “Čtyři vozy v jedné řadě? Vedení F1 možná změní startovní rošt”

  1. Falco Falco napsal:

    Čtyři je asi moc,ale tři by mohli být akorát.

  2. INF_11 napsal:

    Větší drámo by to myslím určitě bylo 😉

Napsat komentář