Croft oceňuje Verstappenův nezlomný postoj vůči novým pravidlům
Britský televizní komentátor oceňuje, že si Verstappen tvrdě stojí za svými názory na nová pravidla.
Od začátku nové sezóny uběhly již tři měsíce, ve kterých jsme odjeli pět závodů. V těch prvních se intenzivně řešila nová pravidla, která v určitých ohledech vyvolávala umělý dojem a někdy působila až nebezpečně. Situace se postupně zlepšuje a poslední dva závody sklidily spíše chválu.
Mezi aktivní kritiky současných pravidel stále patří Max Verstappen. Čtyřnásobný mistr světa nemůže přijít na chuť novému stylu závodění, ve kterém pilot musí myslet ekonomicky, což v praxi znamená ubírat v určitých částech okruhu plyn, aby v jeho jiné části mohl použít maximální výkon.
Verstappen dokonce pohrozil, že pokud zůstanou pravidla stejná, ve formuli 1 skončí. Někteří to považují za politické hrátky, ale většina začíná chápat, že Verstappen si skutečně tento styl závodění neužívá a hledá podstatu motorsportu jinde, viz. závod 24h of Nürburgring.
“Nemyslím si, že jde jen o plané hrozby ve prospěch politiky,” řekl o postoji Verstappena televizní komentátor David Croft. “V posledních dvou a půl až třech letech byl v současné formuli 1 velmi konzistentní s tím, s čím nesouhlasí. Nelíbí se mu to a nemyslel si, že to bude fungovat, a teď si nemyslí, že to funguje. V tomto ohledu se ani trochu nepohnul a byl dost odvážný, když se ozval dávno před kterýmkoli jiným jezdcem.”
“Pokud je Red Bull pro změny, tak to nedělá proto, aby donutil svůj tým, aby se toho účastnil. Prostě je to Max a říká to, co považuje za správné. A to je na Maxovi osvěžující: má odvahu prosadit své přesvědčení. Stojí si za tím, v co věří, a nemění se týden co týden.”














