Co všechno bude Ricciardo u Red Bullu dělat

Daniel Ricciardo se zúčastní vybraných velkých cen jako rezervní jezdec Red Bullu pro rok 2023 spolu se simulátorem, testováním pneumatik a komerčními povinnostmi, říká šéf týmu Christian Horner.

Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 23. 12 2022 — Jiří Košta

Ricciardo podepsal smlouvu s Red Bullem jako třetí jezdec pro rok 2023 poté, co byl o rok dříve propuštěn ze smlouvy s McLarenem. Během prvních sedmi celých sezon ve formuli 1 jezdil za týmy Red Bull AlphaTauri (původně známý jako Toro Rosso) a seniorský tým Red Bullu.

Liam Lawson je od července rezervním jezdcem Red Bullu. V této roli bude pokračovat i příští rok, ale bude také závodit v japonské sérii Super Formula, což znamená, že nebude k dispozici pro účast na všech závodech v kalendáři F1 2023.

Šéf týmu Red Bull Christian Horner řekl, že Ricciardo převezme povinnosti rezervního jezdce ve vybraných závodech v roce 2023.

„Daniel se zúčastní některých závodů, kde bude samozřejmě naším rezervním jezdcem pro tyto závody. Pravděpodobně pro nás provede trochu testování pneumatik, aby pomohl s programem Pirelli, který je distribuován mezi týmy.

Bude dělat nějakou práci v simulátoru. Bude dělat všechny tyto aktivity a pak samozřejmě s komerčními požadavky, které máme od nesčetných sponzorů a partnerů, které máme – zejména s mnohem větší přítomností v USA, kde Daniel nyní převážně sídlí se třemi velkými cenami – bude mít nabitý program na nadcházející sezónu.“

Horner řekl, že Ricciardo ztratil část své „vášně“ pro formuli 1 díky své neuspokojivé sezoně v roce 2022 s McLarenem, ale očekává, že návrat jezdce k Red Bullu pomůže znovu vzbudit jeho lásku ke sportu. Horner však trvá na tom, že tým nemá v plánu ho v této fázi vrátit na jedno ze svých závodních sedadel.

„Byli jsme překvapeni, když jsme viděli Daniela na volném trhu. Takže pro nás – vyrůstali jsme s Red Bullem a vychovávali jsme ho od juniorského věku – pro nás mělo smysl přivést ho zpět do týmu.

Měl za sebou pár opravdu těžkých sezon, zvláště letos. Aby mohl hrát podpůrnou roli závodním jezdcům jako náš třetí jezdec, a to jak zde v továrně, tak na akcích se všemi obchodními partnery, které pro nás – jako jedna z nejuznávanějších tváří v současnosti ve formuli 1 a kolem ní – dává smysl.

Doufám, že v tomto procesu Daniel znovu objeví svou vášeň pro formuli 1. Ale rozhodně nemáme v plánu ho využít v té třetí roli jezdce, abychom to spojili s komerčními aktivitami, které bude vykonávat.”

McLaren pracuje na elektrickém SUV