Co to ostatní vyvádějí? Räikkönen se na startu divil svým soupeřům

Kimi Räikkönen odstartoval do GP Portugalska raketovým tempem – z šestnácté příčky se během prvního kola posunul o deset pozic vpřed. Samotné odlepení ze startovního roštu ale podle něj nebylo dobré, v následujících zatáčkách ho pak překvapili pomalí soupeři.

Štítky: GP Portugalska Kimi Räikkönen Zveřejněno 26. 10 2020 — Petr Čermák

Kimi Räikkönen startoval z 16. místa na měkké sadě pneumatik, která se zahřála rychleji než středně tvrdá směs, kterou využili například jezdci Mercedesu. A právě díky rychlejšímu prohřátí pneumatik dokázal Räikkönen vydobýt v prvním kole celkem deset pozic a posunout se na 6. místo.

Jakmile však jezdci s tvrdší sadou pneumatik začali nacházet správný rytmus a dostali se do ideálního pracovního okna, začal se finský závodník propadat. V 11. kole si pak zajel k mechanikům pro středně tvrdou směs, s kterou dojel až do cíle. Skončil bohužel mimo body na jedenáctém místě.

„Nemyslím si, že by samotný start byl dobrý – jednu pozici jsem ztratil – v jednu chvíli jsem si ale říkal, co to sakra ostatní vyvádějí?“ prozradil po závodě Kimi Räikkönen. „První dvě kola se mi povedla, po celou dobu závodu jsem měl slušnou rychlost.“

„V boxech jsme se ale potrápili a na konci závodu jsem ztratil 10. místo ve Vettelův prospěch. Měl jsem staré pneumatiky. Nic z toho nebylo, je to škoda. Potřebujeme být rychlejší, pak to budeme mít jednodušší.“

Alfa Romeo se letos velmi trápí, přitom ale vyšlo z nedávného statistického průzkumu najevo, že samotný monopost oproti loňskému roku zrychlil – švýcarská stáj tedy doplácí především na slabší pohonné jednotky Ferrari.

Tuto neděli se formule 1 vrací do Itálie na okruh Imola, kde se naposledy závodilo v roce 2006 – Räikkönen je tak jediným jezdcem ve startovním poli, který na okruhu nedaleko Boloni závodil. Mistr světa z roku 2007 navíc věří, že se Alfě podaří odjet lepší závod.

„Uvidíme, jak na tom budeme, ale mělo by to být lepší než tady (v Portugalsku). V závodě jsme nebyli špatní, ale když startujete takhle hluboko v poli, musíte riskovat. Není to ideální. Bohužel však postrádáme rychlost.“

Autonomní Tesla způsobila nehodu s chodcem, opět se spekuluje nad výmysly Elona Muska