Co stojí za Schumacherovým zlepšením?

Vzhledem k tomu, že Mick Schumacher nabral špatnou formu na začátku sezony a získal body v posledních dvou závodech, Martin Brundle věří, že německý obrat je způsoben změnou mentálního přístupu.

Štítky: Haas Martin Brundle Mick Schumacher Zveřejněno 20. 07 2022 — Jiří Košta

Bývalý pilot F1 Martin Brundle ocenil formu Micka Schumachera a řekl, že německý jezdec v posledních závodech ožil.

Schumacher získal své vůbec první body ve F1 po 31 pokusech s osmým místem ve Velké ceně Británie a na to navázal působivým P6 ve Velké ceně Rakouska, kde skončil před týmovým kolegou Kevinem Magnussenem a byl zvolen jezdcem dne F1.

Takové výkony byly na hony vzdáleny od začátku sezony, kdy se zdálo, že Schumacher se snaží vyrovnat s tempem Magnussena.

Němec také utrpěl dvě nevynucené vysokorychlostní nehody v Saúdské Arábii a Monaku, což přimělo šéfa týmu Guenthera Steinera k tomu, aby ho veřejně napomenul za jeho nákladné havárie.

Schumacher je však podle Brundla v posledních týdnech jiným mužem, což Angličan připisuje změně mentálního nastavení.

„Mick Schumacher je zajímavý případ. Až do Kanady se jevil jako solidní jezdec, možná až příliš milý a snadný, který poškodil příliš mnoho aut.

Pod tlakem a bezpochyby po několika těžkých rozhovorech s týmovým šéfem Guentherem Steinerem ožil a vypadá mnohem asertivněji a sebevědoměji a jeho přirozené nadání se začíná správně vyvíjet. Jako každý sport na nejvyšší úrovni jde především o vlastní hlavu.”

Schumacherův víkend v Rakousku zahrnoval také vzbuzující bitvy s Lewisem Hamiltonem. S ohledem na tento nedávný pokrok Steiner rozpoznal podniknuté kroky, ale vyzval 23letého pilota, aby pokračoval ve své vzestupné trajektorii.

„Každý se musí prokázat a v tuto chvíli si vede dobře. Doufám, že se bude stále zlepšovat, protože to pro tým potřebujeme a potřebujeme brát body.”

Evans: De Vriesův manévr byl stupidní