Co stojí za problémy Mercedesu? “Asi máme v autě šotka.”

Mercedes se v Malajsii zatím nepřiblížil svým standardním výkonům, když v pátek nestíhal konkurenci jak na mokru, tak i na suché dráze. Jeho jezdci dosáhli v obou trénincích jen na šesté a sedmé místo.

Štítky: GP Malajsie Mercedes Zveřejněno 29. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

„Byl to obtížný den,“ hodnotí tréninky Lewis Hamilton. „Potýkali jsme se s autem, musíme se tedy podívat, co je špatně s jeho vyvážením. Doufáme, že přes noc budeme schopni vyřešit naše potíže a vylepšit naši pozici pro sobotu.“

V podobném duchu se neslo i hodnocení Valtteriho Bottase. „Bylo to očividně velmi obtížné. Kvůli dešti jsme měli omezený počet výjezdů. Ve druhém tréninku jsem taky vyjel mimo trať, což mě stálo čas a kvůli tomu jsme ztratili pár kol. Určitě nám chyběla nějaká výkonnost. Red Bull a Ferrari se zdají být velmi silní, takže máme nějakou práci, pokud zítra chceme být na čele roštu.

Auto obecně není tak zlé, je to jen otázka přilnavosti. Klíčová oblast, na kterou se v noci zaměříme, bude to, jak dostat maximum z pneumatik v jediném kole,“ tvrdí Fin. Podle šéfa Mercedesu ale nebude situace tak horká. Zřejmě se jedná jen o maličkost, která má ale velký vliv na výsledné chování vozu.

„Od začátku se trápíme, na mokru i na suchu, na všech pneumatikách. Potřebujeme zjistit přes noc, čím to je. Víte, že když je auto nevyvážené, tak jen všude klouže, přehříváte přední i zadní gumy, pak se nic nedaří,“ popisuje Toto Wolff.

„Malajsii můžete přirovnat tak trochu k Silverstone, řekl bych, kde jsme byli velmi dobří. Jsme dobří při vysokých rychlostech, ale zatím nejsme dobří při vysokých rychlostech v Malajsii. S vozem je něco zásadně špatně, co musíme objevit. Současné vozy jsou velmi komplexní, takže to může být jen maličkost. Asi máme v autě šotka.“

Diskuse k článku

Napsat komentář