Co stojí za hromadným úprkem automobilek do formule E?

Podle mnohých měl šampionát formule E být už dávno mrtvý. Namísto toho od premiérového roku 2014 vzkvétá a spolu s příchodem nových automobilek roste i jeho prestiž. A to takřka exponenciálně. Dalo by se říci, že se tak děje v kontrastu s jinými sériemi, které namísto toho buď shánějí nové účastníky, anebo se snaží udržet ty stávající. Takovým příkladem za všechny budiž formule 1. To ovšem není případ její elektrické rádoby sestřičky, kam se neustále hlásí noví a noví zájemci z řad věhlasných světových výrobců. Dokonce se šéf seriálu Alejandro Agag nechal slyšet, že pro případ odchodu některého ze stávajících týmů má v záloze hned deset náhradníků. A se seznamem nově zapsaných automobilek se nad onou větou musí pozastavit snad i ten největší skeptik.

3 Štítky: Formule E Zveřejněno 20. 11 2017 — GPF1.cz

SLEDUJTE FORMULI E INTEZIVNĚJI NA STRÁNKÁCH NEBO INSTAGRAMU

Už v letošní sezóně se na listině startujících objevuje Audi, které tak povýšilo svou misi ve formuli E a namísto pouhého sponzoringu stáje ABT se stává oficiálním týmem. A v Německu ještě nějakou chvíli zůstaneme, neboť v podobném duchu se od páté sezóny 2018/19 zapojí i BMW, jež tímto krokem upevní spolupráci se slavným jménem Andretti a stejnojmenným týmem. Ovšem pole působnosti bavorské automobilky ve formuli E je daleko širší. Od historicky prvního ročníku totiž BMW dodává doprovodné vozy safety, medical a rescue car.

O sílícím významu elektrifikace pak svědčí vstup dalších dvou gigantů – Porsche v sezóně 2018/19 a Mercedesu o rok později. Příběhy těchto dvou automobilek jsou takřka dech beroucí. Nebo jak jinak si lze vysvětlit odchod z WEC LMP1 v případě prvně jmenované a odchod z DTM druhé automobilky na úkor účasti ve formuli E? O možných důvodech ale o něco později. Již na konci minulého měsíce pak byla rovněž potvrzena záměna za Renault, jenž své místo pro příští sezónu přepustí sesterskému Nissanu.

Možný vzhled vozu Porsche (Sean Bull Design)

Pokračování textu si přečtěte na našem sesterském webu o formuli E, Roborace a novinkách ze světa e-mobility na následujícím odkazu:

Hromadný úprk automobilek do Formule E! Jak si to vysvětlit?

Diskuse k článku

Napsat komentář