Co šéf Ferrari po vítězném závodě Leclercovi odpustil?

Mattia Binotto, šéf týmu Ferrari, po závodě v Monze vysvětlil, proč do rádiové vysílačky řekl Charlesovi Leclercovi, že je mu odpouštěno.

Štítky: Charles Leclerc Mattia Binotto Zveřejněno 11. 09 2019 — Lukáš Podstata

Charles Leclerc v kvalifikaci využil tzv. jízdy v závěsu za Sebastianem Vettelem. V druhém měřeném kole měl být Leclerc ten, který potáhne svého týmového kolegu. Monačan ale dopředu nespěchal a Vettela předjel až při nájezdu do poslední zatáčky Parabolica. Nutno dodat, že Vettel patřil mezi piloty, kteří už nestihli najet do dalšího kola kvůli pomalé jízdě všech účastníku Q3 v letmém kole.

Mattia Binotto se v rozhovoru vyjádřil na téma, zda měla situace z kvalifikace dopad na tým Ferrari. „Nic to neovlivnilo. Interně jsem s oběma piloty mluvil, mohou existovat různé úhly pohledu, ale ta situace byla opravdu zvláštní. Důležitější je pro mě, že Seb otočil stránku a dívá se jen směrem dopředu. Myslím, že oba naši piloti jsou skvělí a můžu se na ně maximálně spolehnout,“ říká Binotto.

Leclerc své chování z kvalifikace napravil v závodě a dokázal po devíti letech získat pro Ferrari na Monze vítězství. Binotto mu po dokončení závodu do vysílačky v italštině sdělil: „Sei perdonato.“

„To znamená, že mu odpouštíme, co se stalo v posledních dnech,“ vysvětluje význam italských slov Binotto. „Stalo se něco, co zůstane mezi námi třemi. Charles odvedl alespoň v závodě dobrou práci,“ dodává italský lodivod.

Diskuse k článku

Napsat komentář