Co jste určitě nevěděli o novém šéfovi F1

Chase Carey, dvaašedesátiletý místopředseda 21st Century Fox a po odkoupení práv na formuli 1 firmou Liberty Media Corporation také nový šéf královny motorsportu – kdo je vlastně zač? Nabízíme netradiční medailonek, který prozrazuje několik zajímavých informací o tomto byznysmenovi. 1. Je to pravá ruka Ruperta Murdocha Carey je už od roku 1988 zapojen ve formě News…

3 Štítky: Chase Carey Liberty Media Zveřejněno 8. 09 2016 — Lukáš Štěrovský

Chase Carey, dvaašedesátiletý místopředseda 21st Century Fox a po odkoupení práv na formuli 1 firmou Liberty Media Corporation také nový šéf královny motorsportu – kdo je vlastně zač? Nabízíme netradiční medailonek, který prozrazuje několik zajímavých informací o tomto byznysmenovi.

1. Je to pravá ruka Ruperta Murdocha

Carey je už od roku 1988 zapojen ve formě News Corporation, což je lídr na poli mediálních magnátů. Firma vlastní 9 satelitních televizních sítí, 40 televizních stanic, 100 televizních kabelových kanálů, 40 knižních vydavatelství, 175 novinových periodik a 1 filmové studio, přičemž se dohromady jedná o největší mediální síť na světě vlastněnou jedním člověkem – miliardářem Rupertem Murdochem, který je považován za jednoho z nejvlivnějších lidí na světě v oblasti globální komunikace.

A právě Carey by v případě potíží měl po Murdochovi převzít žezlo. „Chase je můj partner, a pokud by se mi cokoliv stalo, jsem si jistý, že mě okamžitě zastoupí,“ řekl už v roce 2012 tisku Rupert Murdoch, což určitě pozitivně nevzal jeho syn…

2. Dotlačil stanici Fox ke sportovnímu zaměření

Na začátku devadesátých let se Carey postaral o to, aby se stanice Fox zaměřila na sport. Posléze sám dojednal kontrakt na vysílání Národní fotbalové ligy v roce 1993 v hodnotě 1,6 miliardy dolarů, což v té době byla nevídaná suma.

Sportovní zaměření se Foxu nicméně vyplatilo a značně zvýšilo reputaci stanice. V roce 2012 pak News Corp. rozdělil publikační, mediální a zábavní podniky do dvou rozdílných společností. Za tímto krokem rovněž podle všeho stál Carey.

3. Je skutečným sportovním nadšencem

Pokud to dostatečně nenaznačila výše popsaná investice do amerického fotbalu, jako důkaz lze uvést Careyho aktivity: na univerzitě hrál rugby, jako newyorčan je rovněž fanouškem baseballové týmu Yankes a fotbalového celku Giants American.

Podle magazínu Wall Street Journal má dokonce Carey ve své kanceláři sedadla z původního stadionu Yankes, než byl srovnán se zemí.

4. Neříkejte mu Charles

Přestože oficiálně se jmenuje Charles G. Carey, radši preferuje oslovení Chase. Nezní to až moc familiárně? Evidentně to přesně sedí k povaze nového šéfa formule 1. Během let na univerzitě v Colgate byl členem studentského spolku Delta Upsilon. K oběhu si často dává hamburger a hranolky. Při cestě metrem domů si zase rád dá pivo (zda-li Heineken, to nevíme).

5. Jeho knír není jen na okrasu

Jedna z prvních věcí, které si člověk všimne při pohledu na nového šéfa formule 1, je jeho nemalý knír. Ten však nespadá do kategorie módních výstřelků – ve skutečnosti zakrývá jizvy po nehodě v mládí.

Podle New York Times Carey ještě během svých let na univerzitě Carey mířil na fotbalový zápas, jenže se stal účastníkem autonehody; dokonce proletěl čelním sklem. Přežil, avšak s jizvou jako následkem nehody.

Avšak i knírek mu pomohl k upevnění prestižní pozice. Magazín Vanity Fair ho svého času vyhlásil jako číslo dva v kategorii nejmocnějších můžu s knírem.

Čtěte dále: Předběžný návrh kalendáře sezony 2017

S miliardářem Rupertem Murdochem. Foto: thewrap.com

S miliardářem Rupertem Murdochem. Foto: thewrap.com

Diskuse k článku

Napsat komentář