Co jsem léta zvyklý s autem dělat u Red Bullu nefunguje, prozradil Pérez

Mexický závodník přiznává, že adaptovat se na nový vůz je složitější, než čekal. Pérez musí například kompletně změnit přístup k závodům.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 8. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

„Beru to tak, že se musím přizpůsobit vozu. Kvůli novým pravidlům pro testy a tréninky máme velmi omezený čas, který můžeme v autě strávit, všechno se děje strašně rychle. Takže je velmi těžké pracovat tak, jak jsme byli zvyklí, když jsme měli v trénincích více času. Teď je to skutečně jen pár výjezdů a najednou je konec dne,“ ví Sergio Pérez.

Ten se netají tím, že v podstatě kopíruje nastavení Maxe Verstappena. „Je velmi silnou referencí, z auta očividně dostává od prvního tréninku až do závodu 110 %, takže si myslím, že se nejprve musím dostat na jeho úroveň. Nedává žádný smysl zkoušet něco jiného, protože bych se akorát ztratil, takže pracuju podobně jako týmový kolega.“

Přestože šéfové týmu si Péreze pochvalují, on sám je k sobě mnohem kritičtější. Takhle okomentoval svůj prozatím poslední výkon: „Myslím, že čtvrté místo z Portugalska nebylo fantastické, ale z hlediska tempa to byl dobrý krok vpřed. Koneckonců, závod můžete analyzovat, porovnat spoustu parametrů se soupeři na čele, zjistit, co dělají a co pomůže zlepšit vaše vlastní tempo. A to je něco, co vás rozhodně přiblíží té správné cestě.

Myslím, že to byl víkend, kde jsem se naučil nejvíce; zejména v závodě, který mi pomohl více pochopit auto v závodním režimu. Víceméně od začátku jsem před sebou nikoho neměl, takže jsem si jel vlastní závod, což mi pomohlo zjistit, jak na auto zatlačit.

To, co jsem dělával v závodech dříve, v tomhle autě jednoduše nefunguje, takže se musím resetovat a zjistit, jak k závodům přistupovat – jak dostat maximum z pneumatik a vozu. To je velmi odlišné než to, na co jsem byl zvyklý,“ přiznává Mexičan.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Checo Pérez (@schecoperez)