Co dál s Liamem Lawsonem? Nebude-li závodit pro Red Bull, firma o něj přijde

Představitelů týmů Red Bull se vyhýbali odpovědi na téma, jaké úmysly mají s Liamem Lawsonem.

Štítky: Liam Lawson RB Red Bull VCARB Zveřejněno 26. 05 2024 — GPF1.cz

Na nedávné tiskové konferenci se otázka ohledně budoucnosti pilota Formule 1 Liama Lawsona stala hlavním bodem diskuse mezi představiteli týmu Red Bull. Peter Bayer a Christian Horner se vyjádřili k jeho současné pozici i budoucím perspektivám v rámci týmu.

Peter Bayer, představitel týmu Red Bull, jasně uvedl, že Liam Lawson je velmi cenným členem týmu.

„Liam je s námi každý víkend, dělá hodně práce v simulátoru,“ řekl Bayer. Přestože Bayer uznal jeho přínos, zdůraznil, že tým momentálně neřeší situaci ohledně sezóny 2025.

„Aktuálně máme dva jezdce v autech. Nalézáme s nimi výkon a opravdu nediskutujeme o situaci v roce 2025, možná proto, že jsme v luxusní situaci, kdy máme za sebou silnou pyramidu talentů.“

Navzdory dřívějšímu prohlášení Helmuta Marka, že Lawson by mohl být hlavním kandidátem pro sezónu 2025, Bayer zdůraznil, že tým se nyní soustředí na nadcházející závody až do letní přestávky.

„Soustředění je skutečně směrem k výkonům na trati a na příštích pár závodech,“ dodal Bayer.

Christian Horner, vedoucí týmu Red Bull Racing, se k otázce přidal s pohledem na širší talentovou základnu týmu.

„Jsou to všechno jezdci Red Bull Racing a jsme teprve na osmém závodě, takže je ještě dostatek času,“ poznamenal Horner. „Je dobré vidět, že mladíci podávají dobré výkony a je také dobré mít tu konkurenci.“

Horner dále vyzdvihl výkony jezdců ve Formuli 2 a Formuli 3, což podle něj svědčí o silném zásobování talentů pro budoucnost týmu.

„Liam nepochybně touží po návratu do závodního prostředí. Jezdci ve Formuli 2 momentálně podávají dobré výkony, stejně tak ve Formuli 3. Máme silnou základnu talentů,“ uzavřel Horner.

Diskuse na tiskové konferenci ukázala, že budoucnost Liama Lawsona v týmu Red Bull je stále otevřená, avšak tým se aktuálně soustředí na současné závodní výkony a nadcházející závody. Lawsonův talent a přínos jsou nepopiratelné, ale konečné rozhodnutí ohledně jeho pozice v sezóně 2025 ještě nebylo učiněno.