Co dál pro Micka Schumachera?

Mick Schumacher ziskem titulu šampiona evropské formule 3 získal potřebný počet kvalifikačních bodů opravňujících jej k získání super-licence. Ta je nutná pro účast ve velkých cenách F1. V sezoně 2019 se tam ale ještě Mick Schumacher nechystá. Co tedy bude v příští sezoně dělat?

1 Štítky: Mick Schumacher Zveřejněno 15. 10 2018 — GPF1.cz

Od Euro F3 vede do F1 několik cest. Přirozeným krokem je nastoupit do GP3/F3, formulová úroveň, která už je součástí velkých cen F1. Do GP3, která se příští rok pojede pod názvem formule 3, nastoupil dnešní pilot Force Indie Esteban Ocon. A stal se rovnou šampionem.

To se ale jeví paradoxně málo pravděpodobné. Přirozenější pro Schumachera je nastoupit do formule 2, poslední úroveň pod F1. Lando Norris vyhrál Euro F3 a naskočil rovnou do F2, kde ale spadl už na třetí místo po neutěšených výkonech poslední doby. Přesto bude Lando Norris pro McLaren jezdit příští sezonu F1.

Někteří jiní piloti formuli 2 zcela přeskočili. Lance Stroll vyhrál titul euro F3 a šel rovnou závodit pro Williams. Max Verstappen udělal to samé, a to ani nevyhrál titul. Do formule 1 šel závodit po jediné sezoně strávené v monopostech.

Mick Schumacher není členem juniorského programu žádného z týmů. Toro Rosso a Williams mají volné místo, ale Helmut Marko rázně prohlásil, že Red Bull se Schumacherem vůbec nevyjednává. Navíc podle něj Schumacher potřebuje ještě nějaké zkušenosti.

„Dělám to, co miluji“ – rozhovor s Mickem Schumacherem

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Co dál pro Micka Schumachera?”

  1. Pet napsal:

    viděl bych ho v juniorském Ferrari u Charouze místo Deletraze 🙂

Napsat komentář