Co by Verstappen poradil svému mladšímu já? ‚Nic‘…

Pilot Red Bullu a obhájce titulu mistra světa Max Verstappen nedávno přiznal, že kdyby měl tu možnost poradit svému mladšímu já, neudělal by to. Člověk podle Nizozemce potřebuje dělat chyby, aby byl lepším…

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 22. 05 2022 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen je aktuálně jednou z nejvýraznějších osobností ve formuli 1. Není se čemu divit, pilot Red Bullu je ve svých 24 letech mistrem světa po velmi náročné bitvě s Lewise Hamiltonem. Jejich vzájemný boj v minulém roce bude v budoucnu nazýván klasikou.

Mladý Nizozemec má na svém koně dále celkem 14 pole position, 23 vítězství a 63 podií a už teď se řadí mezi ta největší jména sportu. Začátek Verstappenovi kariéry ale tak hvězdný nebyl a častokrát se Verstappen objevil v různých kolizích.

Před Velkou cenou Španělska byl ale pilot Red Bullu dotázán, co by nyní sdělil a poradil svému mladšímu já. „Nic bych svému já neporadil. Udělal bych to opět úplně stejně. Člověk si zkrátka musí projít těžkými obdobími, aby se dostal dál.

Kdybych nedělal chyby, nic bych se nenaučil. Nikdo by to nedokázal a ten, kdo je klidný a neví jaké je udělat zbytečnou chybu tady ani není. Je to přirozené a jak jsem řekl, opravdu nic bych neměnil,“ svěřil se Verstappen.

Mistr světa z roku 2021 do formule 1 vstoupil s Toro Rosso před sedmi lety. Verstappen sice prokazoval úchvatné tempo, zároveň byl ale častokrát součástí nehod, a dokonce se o něm říkalo, že je bezpečnější s ním souboj radši vzdát.

„Lidé vám mohou klidně stokrát říkat ‚nedělej tohle a nedělej tamto‘, pokud to ale neuděláte, nic se nenaučíte a nikam vás to neposune. Podle mě je opravdu důležité udělat nějakou tu chybu, protože bez nich bych teď nebyl tam, kde jsem.

Ano, bolí to a mrzí vás zahozená šance a mrzí vás to i za celý tým, protože si uvědomíte, že stovky lidí pracují na vašem úspěchu a vy to zničíte. Člověk dostane facku a pokud chce něčeho dosáhnout, tak se oklepe a bude silnější,“ uzavřel Verstappen.