Členkou akademie Ferrari F1 je poprvé ženská závodnice: Maya Weugová

Jezdecká akademie Ferrari, která v průběhu let vychovala také piloty jako Sergia Péreze, Julese Bianchiho, Charlese Leclerka nebo Micka Schumachera, se rozroste o další jméno. A poprvé v historii půjde o dívku! Konkrétně o šestnáctiletou Maya Weugovou.

Štítky: Ferrari Maya Weugová Zveřejněno 25. 01 2021 — Lukáš Štěrovský

Tato závodnice, narozená ve Španělsku belgické matce a otci z Nizozemska, totiž vyhrála akci Mezinárodní automobilové federace nazvanou jako Girls on Track – Rising Stars (lze volně přeložit jako dívky na trati – vycházející hvězdy). Jedná se o jakýsi proces, v rámci kterého FIA po několika kolech vybrala vítězku, jež si spolu s dalšími účastníky prošla třeba výcvikovým kempem či vyřazovacími závody.

Maya se může těšit na to, že pro rok 2021 se objeví ve formuli 4. „Je to klíčový moment v historii Scuderie Ferrari a naší několik let fungující akademie, která má za úkol vyprofilovat jezdce pro náš tým F1. Díky partnerství s FIA se do akademie vůbec poprvé dostane žena. F4 je šampionátem, který je prvním krokem na cestě do F1,“ vysvětlil šéf týmu Ferrari Mattia Binotto.

Jenson Button se vrací k závodění, se svým týmem pojede v Extreme E

Další tři finalistky se budou moci účastnit alespoň testu vozu 488 Challenge Evo, nicméně sedačku v šampionátu má zajištěnou pouze Weugová. „Byl to můj sen po dlouhou dobu, už od časů, kdy jsem jako sedmiletá začala závodit v motokárách. Být členkou Ferrari je úžasné. Je to skvělá zkušenost, zdá se to až nereálné,“ tvrdí.

„Přes velmi omezené zkušenosti v monopostech ukázala dobrou rychlost a demonstrovala, že dokáže zvládnout auto,“ oceňuje Marco Matassa, formální šéf akademie Ferrari. „To znamená, že dokáže okamžitě zpracovat dané instrukce. Tento přístup, spolu s výsledky, které má na trati i mimo ni, stejně jako její odhodlaná osobnost, nás vedl k tomu, že Maya je připravená začít dobrodružství s námi jako členka akademie.“

A kdo ví, třeba to jednou dotáhne až do formule 1…