Rodina Franka Williamse opouští F1, firmu přebírají noví manažeři

Claire Williamsová, faktická šéfka týmu F1 Williams, oznámila, že po Velké ceně Itálie odstoupí ze své funkce.

Štítky: Claire Williamsová Williams Zveřejněno 3. 09 2020 — Tomáš Richtr

Před nedávnem tým i jeho továrnu koupila americká firma Dorilton Capital. Nyní Claire Williamsová potvrdila, že už nebude od příštího týdne firmu řídit.

V prohlášení Williamsová přiznala, že rozhodnutí přijala s těžkým srdcem. Dodala ale, že prodej týmu je správným rozhodnutím zajišťujícím jeho budoucnost i budoucnost zaměstnanců.

Tým Williams byl prodán, dál bude závodit pod stejným názvem

“Rozhodnutí jsem učinila proto, abych umožnila novým majitelům nový start,” řekla Williamsová. “Není to jednoduché rozhodnutí, ale myslím, že je správné pro všechny.”

Williamsová se chce více věnovat rodině a sama ještě nemá jasno, co bude dělat. Poděkovala firmě Dorilton, zaměstnancům a svému tátovi, který tým založil. Vyhrál 114 velkých cen a 7 titulů s jezdci a 9 konstruktérských titulů.

Williams budou řídit manažeři Doriltonu. Předsedou představenstva je Matthew Savage, který zastává stejnou úlohu v Doriltonu. Dalšími dvěma členy představenstva jsou spoluzakladatel Doriltonu a jeho CEO Darren Fultz a bývalý závodník (šampion britské a evropské formule Renault 2.0 z roku 1994) James Matthews, dnes CEO poradenské firmy Doriltonu, Eden Rock Group. Miliardář Matthews si před třemi lety vzal mladší sestru vévodkyně z Cambridge Pippu Middletonovou.