Čím může Sergio Pérez přispět Red Bullu z toho, co ještě nemá

Mexický závodník Sergio Pérez, který vloni přišel o místo u Racing Pointu, aby v závěru sezony oznámil šokující přestup do Red Bullu, má za sebou první návštěvu továrny v Milton Keynes, kde strávil dva dny na simulátoru. Jaké jsou jeho dojmy a očekávání?

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 22. 01 2021 — Lukáš Štěrovský

„Můžu nabídnout spoustu znalostí a zkušeností,“ říká jezdec, který kariéru v F1 odstartoval v sezoně 2011. „Jezdil jsem v odlišných stájích, v odlišných dobách. Vím, co od sebe potřebuji. Cítím, že týmu v určitých oblastech mohu pomoci posunout se vpřed,“ dodává Mexičan, jehož výhodou by mohlo být, že má zkušenost s pohonnými jednotkami Mercedesu.

„Už jsem si pohovořil s týmem, znám náš směr. Musím počkat, až budu řídit auto, ale už jsme spolu sdíleli pár dobrých nápadů. Snad nám zajistí nějaký výkon na dráze,“ doufá Pérez, který bude muset, stejně jako ostatní, nalézt společnou řeč se stájí během pouhých tří dní předsezonních testů. I proto návštěva továrny byla více než důležitá.

Volkswagen vytvoří ostrov pro klimaticky neutrální mobilitu

„Strávil jsem trochu času s mými novými inženýry. To je klíč ke snaze urychlit celý proces. Pár dní jsem už strávil na simulátoru. Mám dobrou představu, jaké auto Red Bullu bude. V současnosti ale nic není snadné. Musíte se učit a pracovat na tom, abyste dokázali z auta dostat rychlost.“

Mexičanovi v úspěchu bude stát Max Verstappen, který už z týmu „vyhnal“ Daniela Ricciarda, Pierra Gaslyho a Alexe Albona. „Je to velká výzva. Všichni ví, jak je talentovaný a rychlý, jak moc v posledních letech vyzrál a jak komplexní jezdec teď je. Rozhodně je jedním z nejlepších a nejrychlejších, pokud ne vůbec ten nejrychlejší v současném poli. Je to obrovská výzva, v F1 je dlouho, ví, co potřebuje od auta. Na spolupráci s ním se těším,“ uzavírá Mexičan.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Checo Pérez (@schecoperez)