Chystané úpravy Red Bull výrazně nezrychlí

Pilot Red Bullu Daniel Ricciardo brzdí očekávání od vylepšení, která má tým nasadit ve Velké ceně Španělska. Jejich přínos totiž zřejmě nebude tak velký, jak se předpokládalo.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 2. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Red Bull momentálně pracuje, podobně jako ostatní stáje, na výrazných úpravách, které nasadí ve Velké ceně Španělska. Změny budou tak velké, že rakouský tým nazývá vůz pro Barcelonu B-specifikací.

Přes dřívější prohlášení o tom, že od prvního skutečně evropského závodu bude Red Bull schopen bojovat zase o vítězství, teď přichází mírnění očekávání. Tým přiznává, že ztrácí jak kvůli pohonné jednotce Renault, tak i kvůli šasi.

Optimismem před GP Ruska hýřil i Daniel Ricciardo. Podle spekulací totiž měl B-vůz Red Bull v simulátoru zrychlit až o vteřinu na kolo. Teď však Australan vše uvedl na pravou míru – realita není zdaleka tak růžová.

„Budu tomu věřit, až se tak stane skutečně na dráze, až budu auto řídit,“ prohlásil Ricciardo, který nabádá fanoušky, aby se od nadcházejícího závodu neočekávali příliš. Stáj totiž musí navíc řešit dvoje selhání zadních brzd z posledních dvou závodů, pokaždé na jiném voze. Tyto závady navíc podle šéfa stáje Christiana Hornera byly odlišného charakteru.

Zlepšení zřejmě nepřijde ani v Kanadě, pro kterou Renault chystal vylepšení své pohonné jednotky. Z důvodů nízké spolehlivosti ale toto vylepšení zřejmě na okruhu v Montréalu dostupné nebude a je odloženo na „neurčito“.

Diskuse k článku

Napsat komentář