F1 festival v Berlíně

Zákulisní šeptanda slibuje brzké oznámení velkých cen formuli 1 ve vietnamské Hanoji a americkém Miami. V obou případech by se mělo jednat o městské závody. Hanojská trať, respektive cesty, kudy povede, prý už dokonce mají patřičné posvěcení FIA.

Štítky: F1 Festival GP Vietnamu Miami Zveřejněno 1. 03 2018 — Tomáš Richtr

Současný kalendář má 21 velkých cen. Nedá se úplně vyloučit, že některé jiné velké ceny z něj zmizí. O závodě ve Vietnamu jsme informovali už v lednu.

Vietnamská socialistická republika, jak zní oficiální název, je stát v jihovýchodní Asii, na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře. Jeho sousedé jsou Kambodža, Čína, Laos. Hanoj je hlavní město a důležité politické, hospodářské a kulturní centrum Vietnamu. Město leží na severu země, přibližně 100 km na západ od Tonkinského zálivu. Protéká jím Rudá řeka. Počet obyvatel celé hanojské aglomerace je odhadován na téměř 4 miliony.

Miami je největší město v jihovýchodní části Floridy a druhé největší v celém státě. Jeho metropolitní oblast se rozkládá mezi bažinami národního parku Everglades na západě a Atlantským oceánem na východě. Počet obyvatel samotného města je přes 430 tisíc. Metropolitní oblast má přes 5,2 milionu obyvatel, což ji řadí mezi největší ve Spojených státech. Většinu populace tvoří Hispánci a Afroameričané.

V Miami se navíc odehraje jeden z pěti F1 festivalů, podobných tomu v Londýně minulý rok. Další se mají konat v Šanghaji, Moskvě, Marseille a Berlíně, což je obzvlášť atraktivní pro českého fanouška.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář