Chyby jezdců Ferrari pramení z toho, že musí jet na „absolutním limitu“

Šéf Ferrari Mattia Binotto si je vědom většího počtu chyb svých jezdců, ale hájí je tím, že musí jezdit na "absolutním limitu" ve snaze dostihnout Mercedes.

1 Štítky: Charles Leclerc Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 11. 07 2019 — Tomáš Richtr

Teprve nedávno přiznal Charles Leclerc, že musel změnit svůj přístup ke kvalifikacím. Nakonec v Rakousku získal pole position, ačkoli jej nedokázal přetavit ve vítězství.

Šéf Ferrari Mattia Binotto prohlásil, že v přistupování k rizikům bude muset tým pokračovat. Pod čím dál větším tlakem se navíc ocitá Sebastian Vettel.

„Není to pro něj snadné, o tom není pochyb,“ řekl Binotto. „Pořád sní o tom, že se s týmem Ferrari stane mistrem světa. A my jej v tom maximálně podporujeme. Chápe svou roli v restrukturalizaci týmu a pro mě je velice důležitým člověkem. Má velké zkušeností, je šikovný a umí.

Na straně jedné je to skvělý týmový hráč, na straně druhé velkým tahounem týmu s obrovským nadšením pro práci.

Má svou práci rád, i když nevyhrává, což není samozřejmě jednoduché. Ví ale, že jeho nasazení je důležité pro budoucí vítězství. A je si vědom toho, že nikdo nedokáže vyhrát sám. Musíme to zvládnout spolu. Tým je základ.“

Mattia Binotto uvedl, že „v některých závodních situacích byl Vettel na limitu, někdy malinko za ním. Naši jezdci musí jezdit více riskantně, aby se udrželi soupeřů vepředu. V Kanadě nebylo pro Seba snadné udržet se před Hamiltonem, i když měl pravděpodobně rychlejší auto.

My ale Sebastianovi dále věříme, a pro nás je důležité, že to ví.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Chyby jezdců Ferrari pramení z toho, že musí jet na „absolutním limitu“”

  1. Aladin napsal:

    Koukněte na Verstappena jaký udělal pokrok v posledním roce a není to o tom že on by na limitu jezdit nemusel, Vettel je mnohem zkušenější a neposunul se nikam. Tyhle výmluvy na stranu Vettela už zavání absencí zdravého rozumu, už v roce 2017 měl dobré auto a v roce 2018 měl první polovinu sezony lepší auto než Hamilton, nedokázal si ani vytvořit nějaký náskok a svými chybami to poslal do kopru. Ferrari se zbláznilo, místo neustálých výmluv proč Vettel zase chyboval a proč zase domu nepřivezl tolik bodů co šlo už dávno měli obrátit list. Myslím že získání Verstappena je pro Ferrari možné, peněz na to mají dost a nejlepší motor je dobrým lákadlem. Nebo kdyby aspoň dokázali dát maximální podporu svému Leclercovi který je určitě také budoucností, ten věřím po letošku bude ještě mnohem silnější. S podporou Vettela za každou cenu na úkor Leclerca nevidím pro Ferrari žádný prospěch.

Napsat komentář