Chválit Albona za výkon ve Spa? Podle Kvjata je to nesmysl

Ruský závodník v rozhovoru prozradil, že nechápe, proč šéf týmu Red Bull Christian Horner po závodě ve Spa tolik chválil Alexandera Albona, který stejně jako Rus získal oproti pozici na roštu v cíli dvanáct pozic.

Štítky: Alexander Albon Daniil Kvjat Zveřejněno 6. 09 2019 — Lukáš Podstata

Albon ve Spa startoval ze 17. místa a skončil pátý. Za tento výkon byl Thajec pochválen Christianem Hornerem, který také vyzdvihl jeho několik přejížděcích manévrů. Jeho bývalý týmový kolega Daniil Kvjat ale nevidí důvod k přehnanému optimismu.

„Nevím, proč tomu říkají dobrý začátek. Albona jsem za sebou dokázal udržet 36 kol. V dřívější době by to nebylo divné, ale on měl už monopost Red Bull. Nevím, možná bude v dalších závodech lepší,“ říká Kvjat, který startoval z 19. místa a skončil sedmý, takže stejně jako Albon získal dvanáct pozic.

„Celý závod jsme spolu bojovali. Kdyby Alex zůstal v Toro Rosso, tak by to pro něj byl úžasný závod, ale on je v Red Bullu, takže já osobně nevím.

Nechci ale dělat zle, jen komentuji, co jsem v závodě viděl. Možná to bylo maximum, kterého ve Spa Red Bull dosáhl, těžko říct. Ale skutečnost, že jsem většinu závodu dokázal za sebou udržet Red Bull, pro náš tým znamená, že se nám závod povedl,“ hodnotí víkend ve Spa ruský závodník.

Diskuse k článku

Napsat komentář