Chcete si zazávodit? Esport je nejlepší příležitostí!

Dnešní doba je čím dál více spjatá s počítači nebo herními konzolemi. Ty lidem, kteří nemohou nebo nechtějí z různých důvodů závodit ve skutečných monopostech, nabízí možnost simracingu, který jim s minimálními náklady umožní zažít pocity pilota na dráze.

Štítky: eSports Zveřejněno 17. 03 2020 — Lukáš Podstata

Z eSportu se poslední dobou stává velmi uznává platforma. Samotnou skupinu jsou simulátorové závody, kterým se jinak přezdívá simracing. Velkou reklamu tomuto virtuálnímu sportu dodávají i samotní reální jezdci, kteří na různých herních platformách závodí. Pokud máte štěstí, můžete se setkat na virtuálním závodním okruhu například s Landem Norrisem, Maxem Verstappenem a spoustou dalších.

Existuje několik herních titulů, ve kterých si můžete zazávodit proti přátelům nebo proti ostatním lidem napříč světem v různých ligách. V České republice však v posledních týdnech zažívá velký boom F1 2019, kterou vyrobila společnost Codemasters a je oficiální hrou šampionátu formule 1.

V titulu F1 2019 existuje oficiální světový eSport šampionát, který letos započne již čtvrtou sezonu. Dvakrát se stal šampionem Brendon Leigh z Mercedesu, avšak loňskou sezonu dokázal senzačně ovládnou nováček David Tonizza s Ferrari. Kvalifikace do tohoto šampionátu je ovšem velmi náročná a pro člověka, který si chce občas zazávodit proti skutečným lidem, spíše nereálným snem.

Naštěstí i u nás v České republice se najde spousta závodních lig, které se konají právě v rámci titulu F1 2019. Nejznámější ligou je Czech Racing League, která funguje již čtvrtým rokem a postupně se rozšířila na všechny platformy. Pokud máte PC, Xbox nebo PS4, můžete se do této ligy přihlásit. Není ani nutné abyste měli volant, protože tato liga nabízí možnost zapnutých asistentů při jízdě. Díky těmto úlevám je tedy možné, aby se přihlásil každý a docházelo tak k rozšiřování komunity.

Dalším pokrokem dnešních závodů jsou živé přenosy. Většina světových lig, stejně jako česká Czech Racing League, pořádá každý závod s přímým přenosem a za doprovodu živého komentáře. Není tedy pochyb o tom, že v dnešní nestálé době se popularita simracingu ještě rozroste. Pokud i vy hledáte možnost vyzkoušet své jezdecké kvality určitě neváhejte se například do Czech Racing League přihlásit.

Lando Norris během esportové náhrady za zrušenou GP Austrálie.

Diskuse k článku

Napsat komentář