Chce to prezidenta FIA s pevnou rukou a nekompromisním přístupem
Více nekompromisním by se měl stát prezident FIA Jean Todt. Spílá mu kvůli tomu Bernie Ecclestone, takže mu asi nezbude nic jiného, než vzít věci do svých rukou a rozhodovat bez týmů. Demokracie. To bylo to krásné, co na formuli 1 obdivoval Gene Haas při jednom z interview. V závodní sérii Nascar, kde má Haas rovněž svůj…
Více nekompromisním by se měl stát prezident FIA Jean Todt. Spílá mu kvůli tomu Bernie Ecclestone, takže mu asi nezbude nic jiného, než vzít věci do svých rukou a rozhodovat bez týmů.
Demokracie. To bylo to krásné, co na formuli 1 obdivoval Gene Haas při jednom z interview. V závodní sérii Nascar, kde má Haas rovněž svůj tým, toto prý neplatí. Podobný scénář se ale pomalu přesouvá i do královny motorsportu. Jako by to nový muž na pozadí formule 1 zakřikl. Bernie Ecclestone už delší dobu volá po větší změně, ale až nyní si asi uvědomil, že s přílišnou demokracií týmů v zádech to asi nepůjde. Jeho nová alternativní strategie tedy počítá se zapojením prezidenta FIA Jeana Todta. Jenže to si nevybral zrovna tu správnou osobu. I samotný Ecclestone už vyjádřil svou frustraci nad tím, jak málo nekompromisní Todt je. To vše jako reakce na rozhovor bývalého prezidenta FIA Maxe Mosleyho. Ten se pro ZDF vyjádřil ve smyslu: Chcete konečně správná pravidla? Pak to budete muset udělat bez souhlasu týmů. A právě tato myšlenka se zalíbila Ecclestonovi.
„Myslím, že Jean pomalu, ale jistě chápe, že budeme muset vycenit zuby, abychom dostali to, po čem toužíme. Bude to trochu bolet, ale to k tomu patří,“ vyjádřil se Ecclestone.
V návaznosti na to se hned objevily spekulace, zda by se Mosley nemohl do formule 1 vrátit. Což o to, s Ecclestonem by si možná notovali, ale pro bývalého prezidenta FIA už žádné uplatnění není a prý ani nebude.
„Ne, ne, ne. Již nikdy více nebude mít nic společného s F1. Objevil se jen proto, že jej lidé z televize požádali o rozhovor, to je celé,“ dodal Ecclestone na možnost Mosleyova návratu.
Diskuse k článku