Chce Ecclestone třetí vozy? Tak ať nám je zaplatí, říká Force India

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya nevidí téměř žádný smysl v úvahách o nasazování třetích vozů.

5 Štítky: Force India Třetí vozy Vidžaj Mallya Zveřejněno 26. 09 2014 — Jan Pastorek

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya nevidí téměř žádný smysl v úvahách o nasazování třetích vozů.

Šéf F1 Bernie Ecclestone by raději než současné startovní pole viděl menší počet týmů se třemi vozy, ale zatím se nesetkává s pozitivními ohlasy.

„Za stavbu třetího vozu bychom chtěli kompenzaci, zadarmo to neuděláme,“ upozornil Mallya v rozhovoru pro Espn. „Jsem si jistý, že si to držitel obchodních práv uvědomuje, musí to být ekonomicky schůdné.“

Ale ani v případě větších příjmů by ze třetích vozů Mallya nebyl nadšený.

„Letos vidíte oba mercedesy na čele přede všemi. V posledních letech měl náskok red bull. Takže chcete, aby celé pódium obsazoval jeden tým? To moc nedává smysl, že?“ uvedl.

Debaty na téma třetích vozů mu ale v každém případě přijdou zbytečné, protože nejsou naplněny podmínky pro jejich nasazení. „Nemůžu komentovat ostatní týmy, jestli dokáží přežít nebo ne. K té situaci (třetí vozy) dojde, jen pokud někdo odejde. Jinak není možné kohokoliv do nich nutit,“ připomněl.

Concordská dohoda počítá se třemi vozy na tým, pokud by týmů bylo méně než devět.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Chce Ecclestone třetí vozy? Tak ať nám je zaplatí, říká Force India”

 1. Esprit napsal:

  Rad bych si precetl uvahy, jake jsou moznosti po skonu Bernieho. Co se muze dit a jake jsou scenare. Urcite nejake teorie uz jsou ne? Jeho posledni vule, to bude mazec.

 2. Esprit napsal:

  dobrej karavan. Jak za mlada 😆

 3. achard napsal:

  Pokud by na třetí vozy měl přispět Bernie z vlastní kapsy, tak se nemusíme obávat, že někdy budou…

 4. snebka napsal:

  Ondra:
  „Letos vidíte oba mercedesy na čele přede všemi. V posledních letech měl náskok red bull. Takže chcete, aby celé pódium obsazoval jeden tým? To moc nedává smysl, že?“ uvedl.

  Ano, a právě proto by bylo lepší hodně týmů s jedním autem. Pak by teda měly týmy nižší náklady a hlavně by odpadly ty spory, když mezi sebou bojují (a kolidují) jezdci jednoho týmu, protože by nebyl pohár konstruktérů.

  Proč by nebyl PK? Přinejhorším by ho změnili tak jak platil v 70. letech 😀

 5. Ondra napsal:

  „Letos vidíte oba mercedesy na čele přede všemi. V posledních letech měl náskok red bull. Takže chcete, aby celé pódium obsazoval jeden tým? To moc nedává smysl, že?“ uvedl.

  Ano, a právě proto by bylo lepší hodně týmů s jedním autem. Pak by teda měly týmy nižší náklady a hlavně by odpadly ty spory, když mezi sebou bojují (a kolidují) jezdci jednoho týmu, protože by nebyl pohár konstruktérů. :mrgreen:

Napsat komentář