Chápe vůbec Ferrari něco na svém autě? Carlos Sainz v horkém křesle

Carlos Sainz musel vysvětlovat, co konkrétně Ferrari chápe a co ještě ne na svém autě, když do konce sezony s 22 velkými cenami jich zbývá už jen deset.

Štítky: Carlos Sainz Ferrari Zveřejněno 25. 08 2023 — GPF1.cz

Zvenčí to vypadá, že Ferrari nemá pro auto vůbec žádné pochopení. ”

Dá se to tak říct? A pokud ano, jak moc tě to jako jezdce po 12 závodech sezóny zklamalo?” zazněl dotaz na Carlose Sainze:

“Odjeli jsme 12 závodů? No, tak to máme ještě 10, abychom se plně dostali k pochopení všeho. Není tajemstvím, že letos, co jsme byli v Bahrajnu na testech, jsme na našem autě viděli něco, co jsme úplně nepochopili, a poctivě jsme velmi rychle zjistili, co je hlavní slabinou auta, a to víme. Pak jsou tu další věci, jako je předvídání, na kterých tratích budete lepší než na jiných. Je tu citlivost na vítr, je tu citlivost na teplotu trati, kterou máme, což z něj v tuto chvíli dělá velmi citlivé auto, ale chceme přesně pochopit důvody, proč tomu tak je. A myslím, že děláme docela dobrou práci, když zkoušíme a zkoušíme úplně jiné věci a máme různé teorie, které dáváme dohromady pro auto na příští rok, a doufejme, že se to příští rok vyplatí. V tuto chvíli se můžeme soustředit pouze na to a dělat vše, co je v našich silách.

Ale Carlos Sainz byl hned konfrontován dalším dotazem:

“Dobrá práce něco zkoušet je něco jiného než dobrá práce něčemu porozumět. Je něco, čemu na tomto voze nyní rozumíte?”

“Ano, základnímu problému vozu rozumíme a od prvního letošního vývoje se ho snažíme zlepšit. A celý vývojový program byl zaměřen na zlepšení této hlavní slabiny, kterou máme. Pak je tu spousta dalších faktorů, víte, které se také snažíme vyřešit. Ale zase ty rozdíly jsou malé. Myslím, že zejména když se snažíte porazit Mercedes, když se snažíte porazit McLaren, teď Aston Martin, je to všechno v rámci jedné desetiny. A to, na co se musíme soustředit v těchto posledních 10 závodech, je absolvovat poklidný víkend a zjistit, jestli můžeme, jestli můžeme skončit na tom druhém místě v Poháru konstruktérů, což si myslím, že nebude snadné.”