Chamtivost může za to, že se letos nejede v Jižní Africe

Bývalý mistr světa Jody Scheckter prozradil, že formule 1 byla jen kousek od toho, aby se v sezoně 2023 vrátila Velká cena Jihoafrické republiky. V létě 2022 zesílily zvěsti o možném návratu Kyalami do kalendáře F1, ale nakonec se potenciální dohoda rozpadla na poslední chvíli kvůli poplatkům. “Byl jsem součástí vyjednávání,” řekl Scheckter “Můj synovec…

Štítky: GP Jižní Afriky Jihoafrická republika Zveřejněno 12. 03 2023 — GPF1.cz

Bývalý mistr světa Jody Scheckter prozradil, že formule 1 byla jen kousek od toho, aby se v sezoně 2023 vrátila Velká cena Jihoafrické republiky.

V létě 2022 zesílily zvěsti o možném návratu Kyalami do kalendáře F1, ale nakonec se potenciální dohoda rozpadla na poslední chvíli kvůli poplatkům.

“Byl jsem součástí vyjednávání,” řekl Scheckter “Můj synovec na tom pracoval šest let. Bylo to tak blízko. Chlapík z Kyalami šel z 500 tisíc na dva miliony a chtěl to celé převzít.

F1 to přijela podepsat. Měl podporu vlády, stáli za ním jedni z nejbohatších lidí v Jihoafrické republice. Všechno bylo na svém místě a chlapík z Kyalami začal být chamtivý.

Jen co šéfové F1 odjeli, celou věc úplně změnil. Vláda si uvědomila, že se vedou politické boje a stáhla se, a to byl konec.”