Čeští traťoví maršálové slouží na Red Bull Ringu

Na Red Bull Ringu během Velké ceny Rakouska slouží také skupina traťových maršálů z Česka.

Štítky: FIA GP Rakouska Zveřejněno 1. 07 2018 — GPF1.cz

Jsou umístěni na dvou stanovištích v zatáčce č. 3 a 4, na maršálovských postech M9 a M14.

Chlapů je celkem šest, dva jsou na ‚devítce‘ a čtyři na ‚čtrnáctce‘ – Jan Tichavský, Petr Petřík, Jan Muzík, Karel Nedvěd, Bronislav Batysta a Luděk Lacko. Jsou ze spolku Track Marshals Brno.

„Máme pravidelné každoroční přezkoušení ze sportovních řádů,hašení požárů i lékařské první pomoci a  platné licence traťových komisařů, potvrzené Německým motoristickým svazem, českým Sdružením traťových komisařů Brno  a Automotodromem Brno. Máme dlouhodobé zkušenosti z činnosti traťových komisařů při účasti na pořádání závodů doma i v zahraníčí. Z domácích můžeme vypíchnout ME v závodech do Vrchu Ecce Homo Šternberk, ME a MČR v Autocrossu, dále máme bohaté zkušenosti s MMČR silničních motocyklů na přírodních okruzích. Ze zahraničních např.: vytrvalostní závody automobilů 24 Hodin SPA ve Francorchamps, 24 hodin Le Mans, belgické Grand Prix  Formule 1 ve Francorchamps, závodů DTM v Hockenheimu  a Lausitzu a mnohých dalších závodů Mistrovství světa motocyklů a automobilů. Všude jsme úspěšně spolupracovali s pořadateli závodů jako traťoví komisaři,“ říkají o sobě.

Letos jsou na Red Bull Ringu na GP Rakouska a pojedou také na 2018 Goodwood Festival of Speed.

Je to práce pro skutečného fanouška motorsportu, protože je dobrovolnická – platí se jen ubytování a strava, občas cesta. Red Bull Ring ale platí i práci. Pokud jste si jisti, že je to koníček právě pro vás, pak se můžete ke spolku Track Marshals Brno přidat.

Diskuse k článku

Napsat komentář