Český tým F2 bude juniorkou stáje F1. Uhodli jste, která to bude?

Do nového ročníku formule 2 sezony 2018 vstupuje tým s českou licencí. Firmou, která bude provoz týmu F2 zajišťovat, je formálně Charouz Racing System. Ale oficiální název stáje, stejně jako jezdecké složení, bylo doposud utajeno. Pokud jsou naše informace správné, to by se mělo v dalších hodinách změnit.

1 Štítky: Motorsport Zveřejněno 13. 12 2017 — Tomáš Richtr

Nový tým F2 by podle informací ze zákulisí měl navázat velmi úzkou spolupráci s jedním z týmů formule 1. A to takovým způsobem, že česká stáj bude pro tým F1 připravovat talentované jezdce ve formulích F2 nové generace. Jaký tým F1 přesně to bude, to nám nebylo dovoleno prozradit. Ale okruh kandidátů byl zúžen na čtyři stáje: Mercedes, Ferrari, Red Bull nebo Renault. Bylo nám dokonce dovoleno vyhlásit tipovací soutěž, ve které pět správně tipujících dostane tričko správného týmu. Tu jsme také vypsali na naší facebookové stránce. Tipy jsou k dnešnímu dni uzavřeny. Ve čtvrtek bychom se totiž podle našich informací měli dozvědět nejenom to, se kterým týmem F1 je spolupráce navázána, ale také jezdecké složení české stáje F2 a dokonce grafickou podobu formule.

Formule 2 vstupuje do nové etapy. Nastupuje nová generace monopostů s novými motory: turbo šestiválec Mecachrome o objemu 3,4 litru a výkonu 620 koní. Auto bude mít stejný systém DRS jako ve formuli 1 a ochranu kokpitu v podobě svatozáře. Sezona začíná první dubnový víkend 2018 v Bahrajnu a vyvrcholí v Abú Dhabi, společně se sezonou F1.

Do F2 nastupuje český tým. O jeho jméně se teprve rozhodne

 

Diskuse k článku

Napsat komentář