Česká pilotka na dosah stupňů vítězů

Vzděláním ekonomka, třicetiletá závodnice Veronika Cichá sahala na stupně vítězů v úvodním závodě letošní sezony Boss GP, seriálu starších formulí. Ten se jel na německém Hockenheimringu. Seriál zavítá letos v září také do Brna.

Štítky: BOSS GP Historie Zveřejněno 24. 04 2018 — GPF1.cz

Boss GP (Big Open Single Seaters) je mezinárodní závodní série pod hlavičkou FIA. Má dvě kategorie, ‚OPEN‘ class, ve které závodí starší vozy F1: Toro Rosso STR1, Benetton B197, Minardi PS04B, Arrows A22, Super Aguri SA06. A ‚FORMULE‘ class, tam lze spatřit vozy GP2, AutoGP, Světové série Renault, Superlague formule apod. Cichá jezdí s monopostem Dallara – GP2.

V Německu v OPEN kategorii závodily pouze dva vozy formule 1: Toro Rosso a Benetton. Ve druhé kategorii se potkalo devět formulí GP2 a čtyři formule ze série Nissan/Renault. Cichá se dostala na celkové páté místo a třetí ve své kategorii, ale pak musel být závod předčasně ukončen. Konečné pořadí se bralo o kolo dříve, kdy byla Cichá ještě pátá. Smůla jí zabránila stanout na stupních vítězů. Ve druhém závodě pro technické potíže do cíle nedojela.

Výsledky prvního závodu BOSS GP

O každém víkendu se jedou dva závody:

 Hockenheimring, Hockenheim 21. – 22. dubna
 Red Bull Ring, Spielberg 19. – 20. května
 Autodromo Nazionale Monza, Monza 30. června – 1. července
 TT Circuit Assen, Assen 18.- 19. srpna
 Masaryk Circuit, Brno 8. – 9. září
 Circuit Paul Ricard, Le Castellet 13. – 14. září

 

Diskuse k článku

Napsat komentář