Čerstvé dojmy čtyřnásobného šampiona: Zdá se to neskutečné!

Lewis Hamilton, šampion sezony 2017 a držitel nyní již čtyři titulů mistra světa – taková je vizitka pilota Mercedesu po Grand Prix Mexika. Právě v ní se Hamiltonovi povedlo získat svoji prozatím poslední mistrovskou korunu.

2 Štítky: GP Mexika Lewis Hamilton Zveřejněno 29. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Hamiltonův závod byl poznamenán kolizí se Sebastianem Vettelem z prvního kola, po které Brita postihl defekt. Zbytek Grand Prix tak byl o minimalizaci škod. Pilot Mercedesu dokončil jako devátý, což stačilo k zisku čtvrtého titulu mistra světa. Hamilton se tak z hlediska počtu mistrovských titulů stal nejúspěšnějším Britem v historii, když překonal Jackieho Stewarta.

„Upřímně, zdá se to neskutečné. Nebyl to závod, jaký bych chtěl, když jsem byl čtyřicet vteřin nebo tak nějak pozadu. Ale nikdy jsem se nevzdal, a to je to nejdůležitější, co je v mém srdci – bojovat až do konce. Jsem za dnešek vděčný. Chci to věnovat rodině, bohu a poděkovat týmu,“ pronesl po závodě Hamilton.

Jak se mu jeví kolize hned po startu? „Měl jsem dobrý start, nevím, co se stalo ve třetí zatáčce. Dal jsem Vettelovi hodně místa, a pak jsem se jen zkusil vrátit dopředu, dělal jsem vše, co se dalo. Chci poděkovat Mercedesu a jsem hrdý, že ho můžu být součástí.

Mexičtí fanoušci jsou, myslím, nejlepší na celém světě. Takovou atmosféru nevidíte všude. Máme skvělé fanoušky všude možně, ale ti v Mexiku vytvořili unikátní atmosféru,“ poděkoval Hamilton ještě tamním divákům.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Čerstvé dojmy čtyřnásobného šampiona: Zdá se to neskutečné!”

  1. Zeleenda napsal:

    Chybí mi tu anketa: Zaslouží si letos Lewis Hamilton titul? 😁

  2. Simir77 napsal:

    Čau chlapi (Tomáš Richtr / Josef Král), překvapilo mě, že jste si při opakovaných záběrech nevšimli toho, že v prvním kole, na výjezdu ze třetí zatáčky to byl právě Lewis, který ťuknul do pravého zadního kola Maxe a přišel tak o část předního křídla (i proto byl v boxech tak dlouho – měnil čumák). Hned na to pak do Lewise ťuknul Seb a následky byly horší pro oba.
    Každopádně největší štěstí měl Maxík. Dal ránu se Sebem i s Lewisem a jeho Durexky to přežily. 🙂

Napsat komentář