Celou dobu závodil v přesvědčení, že je na bodech

O uplynulé Velké ceně Monaku se hrubě nedařilo Astonu. Ten skončil letos poprvé bez bodu, byť si Alonso dlouho myslel, že alespoň na ten poslední dosáhne.

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso GP Monaka Zveřejněno 29. 05 2024 — Dominik Kovář

Jako den a noc působí poslední dvě GP Monaka pro ambiciózní Aston Martin. Zatímco v minulém roce stačilo jen pár drobností k tomu, aby Alonso porazil suverénního Verstappena, letos se španělský pilot nedostal z první části kvalifikace. Vinu za to kladl velkému provozu na trati, ale pojďme si na rovinu říct, že Astonu to letos v Monaku jednoduše moc nejelo.

Po loňském druhém místě tak letos odjíždí Aston Martin z Monaka bez jediného bodu. Tato informace po projetí cílem překvapila Fernanda Alonsa, který si po celý závod myslel, že střeží poslední bodovanou pozici, přitom skončil na 11. místě. Alonso v průběhu závodu vytvořil takzvané “pit stop okénko” pro svého kolegu Lance Strolla. Ten však později dostal defekt a to byl jeden z důvodů, proč si Alonso myslel, že je na bodech.

“Byl jsem zmatený, protože jsme pro Lance vytvořili mezeru v boxech a on skončil přede mnou. Tým mi následně řekl, že jsme si zajistili desáté místo. Následně dostal Lance defekt a odpovědnost ležela na mých bedrech. Dělali jsme to všechno pro poslední bod a po projetí cílem jsem si řekl, že všechen ten stres byl vlastně k ničemu. Alespoň mě to udrželo při smyslech,” řekl dvaačtyřicetiletý rodák z Ovieda.

Původem celého zmatku je aktivace červené vlajky na začátku závodu, během níž mohl být opravený monopost Carlose Sainze vrácen na třetí příčku: “Když se objevila červená vlajka, Lance byl na 10. místě a já na 12. místě. Poté vrátili Sainze na třetí místo a já pak vlastně nevěděl, na jaké pozici jsem začínal a na které jsem po celý závod jel,” dodal Alonso.