Čekat v ulicích Monte Carla řadu předjížděcích manévrů je „naivní“

Výkonný ředitel F1 Ross Brawn vzkázal, že je „naivní“ očekávat v ulicích Monte Carla během závodu řadu předjížděcích manévrů.

Štítky: GP Monaka Ross Brawn Zveřejněno 30. 05 2018 — GPF1.cz

„Zaznamenal jsem řadu komentářů od samotných pilotů a dalších osobností F1, které tvrdily, že závod byl nudný,“ řekl Ross Brawn. „A pravdou je, že to nebyl akcemi nabitý závod. Tím spíš, když klíčovým faktorem byly pneumatiky.

Je ale trochu naivní očekávat v Monaku bitvy a předjížděcí manévry! Monako je tak výjimečným závodem, že by mělo být posuzováno podle trochu jiných měřítek. Atmosféra v padoku a ve městě, půvab, který celou událost obklopuje, to vše činí unikátní. Nic to nemění na tom, že jedním z našich cílů je to, aby nové okruhy umožňovaly předjíždění, a ty staré aby byly vylepšeny. Názory pilotů vítáme a naše dveře jsou vždy otevřeny. Ale v Monaku by bylo potřeba rozšířit pevninu na moře, a to samozřejmě nezávisí na nás!“

Je realizován plán, podle kterého se Monako rozroste podstatně více do Středozemního moře. Vliv to může mít na samotnou trať, na které se jezdi velké ceny formule 1 od samotných počátků seriálu.

Monako se za 2 miliardy dolarů rozroste, možná to ovlivní okruh F1

Mezitím Rosse Brawna těší bitva na čele mezi třemi top týmy, ale vrásky na čele mu dělá rozestup těch ostatních.

„Rozestup mezi třemi nejlepšími a ostatními je příliš velký. Mezi vítězem kvalifikace v Monaku a šestým Oconem byl rozdíl 1,2 sekundy. Na tak krátké trati je to obrovský rozdíl. Pracujeme na tom ve spolupráci s FIA, ale neexistuje nějaký kouzelný vzorec. Zatím si ale můžeme užívat sezonu, která vypadá na to, že se bude bojovat až do konce. Prvních šest závodů přineslo tři různé vítěze ze tří různých týmů. Každý vyhrál dvakrát. Něco podobného jsme viděli naposledy v roce 2013, kdy jsme měli čtyři vítěze ze čtyř různých týmů. První tři týmy jsou nejvyrovnanější co kdy byly v éře hybridních pohonných jednotek.“

Diskuse k článku

Napsat komentář