Caterham v Japonsku pořádně neví, co se stalo doma v továrně

Kamuj Kobajaši přiznal, že Caterham čeká na příjezd svého šéfa, aby získal zprávy o exekuci, která proběhla v továrně stáje v Leafieldu.

Štítky: Caterham Kamuj Kobajaši Zveřejněno 2. 10 2014 — Jan Pastorek

Kamuj Kobajaši přiznal, že Caterham čeká na příjezd svého šéfa, aby získal zprávy o exekuci, která proběhla v továrně stáje v Leafieldu.

Exekutor včera týmu zabavil celkem hodně věcí: testovací auto 2013, náhradní díly vozu 2014, simulátor, volanty, kola a pneumatiky, stroje, upomínkové předměty, vybavení pro pit lane (zvedáky, pumpy, startéry), televize, monitory a další vybavení.

Chce je prodat ve veřejné dražbě ještě tento měsíc. Caterham ale doufá, že je získá zpět ještě před aukcí. V prohlášení tým uvedl, že exekuce proběhla kvůli dluhům dodavatelské společnosti týmu. Podle zdrojů z paddocku za současný stav skutečně nemůžou jen noví majitelé Caterhamu, ale také ti předchozí, tedy Tony Fernandes.

„Náš šéf sem letí, takže čekáme, abychom se dozvěděli, co se opravdu stalo. Těžko říct,“ komentoval Kamuj Kobajaši. „V tuto chvíli zatím pořád můžeme komunikovat s Británií, takže to vypadá, že je firma OK, ale nic dalšího nevím, bohužel.“

Komunikace s továrnou je z hlediska účasti v Grand Prix Japonska klíčová, každý tým totiž potřebuje, aby jeho počítače v továrně fungovaly, bez spojení s nimi není provoz možný. Pokud tedy počítačové vybavení v Británii stále je v provozu, tým by skutečně měl být schopný závodit.

Diskuse k článku

Napsat komentář