Caterham v Abú Dhabí bájného Fénixe nepřipomíná

Skomírající tým ve své možná poslední kvalifikaci podle očekávání obsadil poslední dvě příčky. Debutant Stevens na Kobajašiho ztratil půl sekundy.

8 Štítky: Caterham Kamuj Kobajaši Will Stevens Zveřejněno 22. 11 2014 — Michal Mikoláš

Skomírající tým ve své možná poslední kvalifikaci podle očekávání obsadil poslední dvě příčky. Debutant Stevens na Kobajašiho ztratil půl sekundy.

Kamuj Kobajaši je s výsledkem kvalifikace spokojen. Za možnost startovat v závěrečném závodu sezony je vděčný hlavně fanouškům.

„Zatím prožíváme velmi slušný víkend. Sobota byla velmi pozitivním dnem, vůz se chová lépe než včera. Ztratil jsem trochu času v posledním sektoru, ale na výsledku se to nijak nepodepsalo. S dnešním výkonem proto můžeme být spokojeni a na zítřek se opravdu těším. Budeme bojovat jako obvykle a doufám, že sezonu dokončíme dobrým výsledkem, už kvůli fanouškům, kteří nás neustále podporují. Právě oni nás dostali do Abú Dhabí,“ uvědomuje si Kobajaši.

Will Stevens lituje, že ve své první kvalifikaci v královně motorsportu udělal chybu, která ho stála několik desetin.

„V posledním kole jsem vypadal velmi silně. V prvních dvou sektorech jsem jel na úrovni Kamuje. V zatáčce sedmnáct jsem ale byl příliš široký. Do té doby jsem své maximum vylepšoval o sekundu. Jsem potěšen, protože vím, že kdyby nebylo té chyby, byl bych stejně rychlý jako kolega. Jsem samozřejmě i trochu zklamaný, protože jsem mohl podat lepší výkon. Celkově to ale byl pozitivní den,“ řekl Stevens.

Diskuse k článku

Napsat komentář