Caterham v Abú Dhabí bájného Fénixe nepřipomíná

Skomírající tým ve své možná poslední kvalifikaci podle očekávání obsadil poslední dvě příčky. Debutant Stevens na Kobajašiho ztratil půl sekundy.

8 Štítky: Caterham Kamuj Kobajaši Will Stevens Zveřejněno 22. 11 2014 — Michal Mikoláš

Skomírající tým ve své možná poslední kvalifikaci podle očekávání obsadil poslední dvě příčky. Debutant Stevens na Kobajašiho ztratil půl sekundy.

Kamuj Kobajaši je s výsledkem kvalifikace spokojen. Za možnost startovat v závěrečném závodu sezony je vděčný hlavně fanouškům.

„Zatím prožíváme velmi slušný víkend. Sobota byla velmi pozitivním dnem, vůz se chová lépe než včera. Ztratil jsem trochu času v posledním sektoru, ale na výsledku se to nijak nepodepsalo. S dnešním výkonem proto můžeme být spokojeni a na zítřek se opravdu těším. Budeme bojovat jako obvykle a doufám, že sezonu dokončíme dobrým výsledkem, už kvůli fanouškům, kteří nás neustále podporují. Právě oni nás dostali do Abú Dhabí,“ uvědomuje si Kobajaši.

Will Stevens lituje, že ve své první kvalifikaci v královně motorsportu udělal chybu, která ho stála několik desetin.

„V posledním kole jsem vypadal velmi silně. V prvních dvou sektorech jsem jel na úrovni Kamuje. V zatáčce sedmnáct jsem ale byl příliš široký. Do té doby jsem své maximum vylepšoval o sekundu. Jsem potěšen, protože vím, že kdyby nebylo té chyby, byl bych stejně rychlý jako kolega. Jsem samozřejmě i trochu zklamaný, protože jsem mohl podat lepší výkon. Celkově to ale byl pozitivní den,“ řekl Stevens.

Diskuse k článku

8 komentářů: “Caterham v Abú Dhabí bájného Fénixe nepřipomíná”

 1. Zix napsal:

  Pietro – ten úryvek se povedl no, naštěstí tam je vidět, že to je jiná věta. :mrgreen:

  Jinak jak sem psal – nevím jak to Caterham má, ale ty švýcarsko-arabští „majitelé“ toho prý hodně splatili, takže je možný že tolik nedlužili, jen prostě už neměli z čeho platit lidi,cesty a tak.
  Nebo možná spíš to neměl kdo platit když ty švýcarové-arabové odešli a obchodník/podvodník Fernades dělá jako by se ho to netýkalo, i když je majitel.

 2. Pietro napsal:

  LewisFan:
  … něco tu smrdí. Ale Zix taky…

  Sorry, ale 😀 😀
  To se nabízelo.

  Ještě řekněte, že Caterham nikomu nic nedlužil, že mohli hned vybírat na AD?

 3. LewisFan napsal:

  Pietro má zčásti pravdu, něco tu smrdí. Ale Zix taky, jsou tu i důvody proč krachla, a to víc než jen zřejmé. 😕

 4. Zix napsal:

  Pietro – netuším jak to má Caterham, ale je logický že pokud by byla sbírka u Marussie, tak k ničemu když dlužej Ferrari – tedy by museli nejdřív splatit dluh Ferrari a možná dalším, pak teprve shánět peníze na Abu Dhabi.

  Samozřejmě jim taky určitě nepomohlo, že reprezentují Rusko, proti kterýmu teď hodně západ/Evropa jde.

 5. Pietro napsal:

  Rendy: Mohli také zkusit sbírku. Věřím, že by také dost vybrali a navíc by jim zůstaly i body a peníze…

  O to nejde, ale jedna insolvenční firma udržuje Caterham, jak to jde a druhá ihned po převzetí Marussii demoluje a posílá k zemi – je to prostě nějaký divný – zvlášť, když jeden ten tým má dokonce body, což je tuplem výzva pro kupce. Určitě větší než brzdová světla startovního pole.

  Že dlužili Ferrari za motory, fajn, ale že by to byly dluhy, posílající tým do konkurzu? Ale no tak… HRT bylo určitě zadlužené ještě víc už od začátku a odtáhlo tři sezony, byť to bylo utrpení.

  Pád Marussie mi prostě nějak smrdí. Nemůžu si pomoct.

 6. Rendy napsal:

  Pietro:
  V AD měla jet Maruška a ne oni.

  Mohli také zkusit sbírku. Věřím, že by také dost vybrali a navíc by jim zůstaly i body a peníze…

 7. Pietro napsal:

  V AD měla jet Maruška a ne oni. 😥

 8. Zix napsal:

  Stevens mě docela mile překvapil. Na to že ve FR 3.5 nejezdil nikdy moc zázračně(celkově je nejlíp za 3 roky 4.), tak sem od něj čekal výrazně větší ztrátu na Kobayashiho, který má naježděno už dost.

Napsat komentář