Caterham jede do Abú Dhabí s potenciálně nebezpečnými díly

Bývalý zaměstnanec Caterhamu varoval před přístupem týmu k přípravě dílů monopostů na poslední závod.

1 Štítky: Caterham Zveřejněno 19. 11 2014 — Jan Pastorek

Bývalý zaměstnanec týmu Caterham varoval před přístupem týmu k přípravě dílů monopostů na poslední závod.

Caterham dal všem zaměstnancům výpověď a jen část z nich vzal na zvláštní smlouvy na poslední závod do Abú Dhabí. Jeden z bývalých pracovníků týmu poskytl Pitpassu zajímavé svědectví pod příslibem anonymity.

Říká, že poslední dobou tým prodlužoval životnost některých dílů vozu stejně, jako to udělal v případě zavěšení kola u vozu Kamuje Kobajašiho v Rusku. Tehdy poškozené rameno zavěšení opravil karbonovým obalem, což japonského pilota vystrašilo.

„Tenkrát to udivilo hodně lidí a jeden mechanik dokonce odešel, když se to dělalo, a řekl: ‚Toho se nechci účastnit, jestli tohle dáte na auto, vracím se do hotelu.‘ Pak odešel. Tak vážně to vzal,“ popisoval bývalý zaměstnanec Caterhamu.

Stejným způsobem teď tým opravil některé díly, které veze do Abú Dhabí. Některé komponenty dal dohromady z různých částí, které by se jinak vyhodily.

„Důsledek to má ten, že hodně těchto dílů bylo nasazeno na poslední chvíli, takže neproběhla inspekce, nedestruktivní testování, ultrazvukové testování a hledání prasklin, takže v podstatě berete díly z rozbitého celku, dáváte je do nového celku a udělujete jim nový život.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Caterham jede do Abú Dhabí s potenciálně nebezpečnými díly”

  1. Zix napsal:

    Pokud je to pravda, tak bych se vůbec nedivil kdyby odjeli jen 1 kolo nebo pár a pak to zabalili s tím že odstoupili – hlavní pro ně je, aby měli start v závodě a pak případně prachy.

Napsat komentář