Caterham byl stejně až na konci našeho seznamu týmů pro příští rok, říká Ericssonův manažer

Marcus Ericsson má podle svého manažera Ejeho Elgha slušnou šanci na setrvání ve formuli 1 i v příští sezóně navzdory krachu Caterhamu.

1 Štítky: Caterham Marcus Ericsson Zveřejněno 28. 10 2014 — Jan Pastorek

Marcus Ericsson má podle svého manažera Ejeho Elgha slušnou šanci na setrvání v F1 i v příští sezóně navzdory krachu Caterhamu.

Švédský pilot má překvapivě štědré sponzory, kteří jsou ochotní platit za jeho závodní sedačku kolem dvou desítek miliónů dolarů ročně. Přesto se teď ocitl bez místa, protože se Caterham dostal do insolvence.

„Ecclestone jim dal ultimátum, že musí jet v Abú Dhabí, aby dostali licenci na příští rok,“ prozradil Elgh pro list Aftonbladet. „Bez licence nemůže insolvenční správce tým prodat, protože by byl bezcenný. Předpokládám, že tým do posledního závodu nastoupí a že bude závodit Marcus.“

Nadcházející dvě Grand Prix chce Elgh využít pro jednání o nové smlouvě pro svého svěřence, krach Caterhamu nevidí jako větší překážku.

„Znamená to jen, že tu v boji o sedačky bude větší konkurence. Měli jsme seznam čtyř týmů, ale Caterham byl na jeho konci.“

Elgh tedy pořád může jednat se třemi dalšími stájemi, ale jejich identitu odmítl prozradit, stejně jako pravděpodobnost úspěchu.

„Nedokážu říct, kdy budeme něco mít pro příští rok. Ať už jste si jistí na 99,9 nebo na 80 procent, pořád jistotu nemáte. Bude to ještě chvíli trvat,“ uzavřel.

Diskuse k článku

Napsat komentář