Carlos Sainz: V pátek jsme byli nikde, technici přes noc odvedli skvělou práci

Po nepovedeném pátečním programu nebyl McLaren v dobré pozici. Přes noc však udělal řadu změn, které katapultovaly Carlose Sainze na šesté místo v kvalifikaci a Landa Norrise na osmé. Španělský závodník si ale není jistý výkonem v nedělním závodě, jelikož tým nemá potřebná data závodní simulace na aktuální nastavení vozu.

Štítky: Carlos Sainz GP Ruska McLaren Zveřejněno 28. 09 2019 — Martina Nová

McLaren byl v posledních závodech pod tlakem Renaultu v bitvě o čtvrté místo v poháru konstruktérů, ale díky povedené kvalifikaci se dostali do dobré pozice, když Carlos Sainz a Lando Norris pokořili renaulty Nico Hulkenberga a Daniela Ricciarda. Sainz skončil šestý, Norris osmý, ale oba si navíc polepší díky penalizaci Maxe Verstapenna.

Poté, co v pátek skončil Sainz na 17. místě, si stěžoval na nedostatek přilnavosti a výkonu svého vozu. Přes noc však McLaren udělal několik změn a v přípravě na kvalifikaci se posunul na 13. pozici. V kvalifikaci se Španěl dokázal ještě zlepšit a stal se nejrychlejším závodníkem „zbytku pole“.

„Jsem velmi šťastný, zvláště po včerejšku,“ přiznal Sainz. „Pro tým je to povedený den. Na autě jsme změnili spoustu věcí. Ve druhém tréninku jsme šli špatným směrem, ve třetím tréninku už bylo auto lepší. V kvalifikaci se mi podařilo vybudovat důvěru v auto a dát dohromady dobré kolo.“

Zároveň také nešetřil chválou na celý tým. „Chci také poblahopřát svým technikům. Odvedli skvělou práci, protože v pátek jsme nebyli absolutně nikde.“

Sainz připustil, že nedělní závod zůstává poněkud záhadou, protože jejich závodní tempo bylo v pátek špatné a tým si není jistý, jak bude auto reagovat po provedených změnách. „V pátek bylo tempo závodu příšerné, byli jsme velmi pomalí,“ řekl. „Od včera jsme auto hodně vylepšili a doufejme, že se to v závodním tempu odrazí,“ doufá španělský jezdec.

„Bude to těžké, protože jsme tento vůz nezkoušeli v závodním režimu s tak odlišnou konfigurací. Oproti včerejšku jsme také zvýšili přítlak, takže nevíme, jak na tom budeme na rovinkách. Bude to pro nás zítra trochu otazník,“ neskrývá rozpaky Carlos Sainz.

O McLarenu se během víkendu nemluví jen v souvislosti s bojem o čtvrté místo, ale zejména kvůli oznámení o spolupráci s Mercedesem ohledně dodávání pohonných jednotek. Vozy britské stáje poháněly německé motory před hybridní érou, nyní se toto partnerství obnoví od sezony 2021, která má přinést veliké změny pravidel. Smlouva je podepsána až do sezony 2024.

Sobota v Soči začíná zostra, McLaren potvrdil spolupráci s Mercedesem o dodávce motorů pro sezony 2021, 2022, 2023 a 2024. 🤯

Zveřejnil(a) GPF1cz dne Sobota 28. září 2019

Diskuse k článku

Napsat komentář