Carlos Sainz svými nehodami rychleji čerpá rozpočet Ferrari

Vývojová a politická válka mezi Ferrari a Red Bullem začíná eskalovat. Šéf Scuderie je toho názoru, že rychlý vývoj rudých býků musí časem zpomalit a že rozpočtové stropy zarazí další potenciální aktualizace stáje z Milton Keynes. Poradce Red Bullu Helmut Marko si ale myslí opak – Red Bull je v podobné situaci jako Ferrari, a navíc nemají jezdce, který bourá…

Štítky: Carlos Sainz Ferrari Helmut Marko Red Bull Zveřejněno 16. 05 2022 — Vašek Štěpánek

Red Bull pro poslední dva závody v Imole a v Miami připravil výrazná vylepšení, která přinesla Maxovi Verstappenovi dvě vítězství v řadě a výrazně vylepšila pozici nizozemského závodníka v šampionátu. Podobně se Red Bull na Ferrari dotáhl i v poháru konstruktérů.

Šéf Ferrari Mattia Binotto je ale klidný. I přesto, že Maranello zatím nenasadilo žádné výrazné aktualizace, drží se tým na špičce startovního pole a společně s Red Bullem udává tempo. Nové díly Ferrari plánuje do Barcelony.

Upgrady Red Bullu byly zaměřené především na redukci váhy, není tajemstvím, že Red Bull a Mercedes společně trpí největší nadváhou ze všech týmů. Novinky se Red Bullu začaly okamžitě vyplácet a v posledních dvou závodech byl rychlejší než italská stáj.

Newyorská policie odhalila ostré Mustangy Mach-E

Ferrari ale předpokládá, že tempo rychlého vývoje nemůže Red Bull kvůli rozpočtovým stropům udržet po celou sezonu a brzy se stáj z Milton Keynes dostane do úzkých. Poradce rudých býků Helmut Marko si to ale nemyslí.

„Naše brzké upgrady jsme nasadily záměrně, a to proto, abychom začali redukovat naši váhu. Bohužel jsme pořád nedosáhli minimální váhy, a tak budou i budoucí novinky zaměřené právě do tohoto odvětví, reálně ale ani s dalším upgradem nedosáhneme velkého pokroku.

Také nesouhlasím s tvrzením, že bychom byli v horší finanční situaci než Ferrari. Každý má svůj program a má naplánované destinace, ve kterých nové díly uplatnit. Někdo je nasadí dříve, někdo později, tak to prostě je,“ okomentoval situaci Marko.

Bývalý rakouský závodník si také vyzdvihl své piloty Verstappena a Péreze, kteří nedělají chyby a ušetří tak týmu důležité finance. „Jsem rád, že Max a Checo jezdí spolehlivě. Víte, i nehody se počítají do rozpočtových stropů.

Naši jezdci jezdí ale na té nejlepší úrovni a neohrožují náš rozpočet, to se o Ferrari říct nedá. Carlos Sainz měl v posledních třech závodech několik incidentů, které nejsou levné a část z rozpočtu Ferrari musela jít na opravy Sainzova vozu,“ zakončil nelichotivě Marko.